40 yaşına kadar bekleyen kadınlar

marilyngibi
insanın hayata geliş amacı evlenip, çocuk yapıp, yuva kurmak değildir. ha derseniz ki üremek lazım, zaten dünyada yeterince insan yok mu dünyanın dengesini alt üst eden? kendini gerçekleştirmek için çalışabilirler pekala. 40 yaşındaki bir erkeğin evlenmemesi doğal karşılanırken, kadınlara yapılan bu ayrıcalık neden?
petrichor
Neden kadınlar sadece erkeklerinde bekleyeni var. Ayrıştırma yapmak doğru değil. Ayrıca herkes için doğru zaman dilimi aynı olmak zorunda değil. Kimi 20 sinde evlenir 25 inde boşanır ve bir daha hiç evlenemez. Kimi 40ında evlenir 80 inde ölür ölene kadar da 40 sene evli kalır. Mutlu bir hayat yaşar. Bu beklemek değildir. Herkes farklı beklentileri olan farklı hayatlar yaşıyor.
bomciki
t: nerede ve neyi bekledikleri bilinmeyen kadınlar ve bu kadınları konu alan başlık.

yazar beyanına göre, evlenmek için evde bekledikleri anlaşılmış kadın grubu.
dilruba
nasip kısmet işidir evlenmek, mutsuz olacaksa ve mutsuz edecekse evlenmesin...hem bekarlık sultanlık demekmiş :)
msln22
40 yaşına kadar evlenmeyen bekleyen Kadınlar genellikle evlilik yaşlarında ya sevdiği kişi onu terk etmiş, ihanete uğramış, Ya da sevdiği insanın Ailesi istememiş vermiş ya da kader, kısmet olmamış yani bir şekilde hayal kırıklığı yaşamış bir kadın olabilir.

Etit. Bizim Türk halkımız ve toplumumuz böyle erkek kadın cinsiyet ayırımı yapmaya bayılıyorlar birde neden eşitlik yoktur diye şikayet ederler.
cicikus
Valla insanlar türlü türlü.. Kimi var böyle bekliyor, kimi var aldatılınca herkese hayata küsüyor, kimi var hiç umrunda değil dünya her gün biriyle takılıyor.. Yani dünya hayatı herkesin tercihleri farklıdır. Kimbilir neden o yaşa kadar bekledi.
angell
Herhalde evlilikten bahsedilmiş,anladığım kadarıyla.
Bekleyebilir,kime ne?...
İnsanın kişisel tercihidir,dünya üzerindeki herkes evlenecek diye bir şey yok.Belki evlenirse hiç mutlu olmayacak,birine ömür boyu bağlı olmak zorunda kalacak ve bu da onu yıpratacaktır.Özgür ruhlu biridir, hayatta evlilikten başka istediği şeyler vardır.onları gerçekleştirmek ister belki kim bilir... ya da hayatında aldığı darbelerden dolayı kimseye güvenemiyordur.