40 yaşına kadar bekleyen kadınlar

masal
Anlamıyorum neden evlenmiyorsunuz.beyaz atlı prensiniz çoktan kaçmış evleninde herkes kurtulsun 😂
marilyngibi
insanın hayata geliş amacı evlenip, çocuk yapıp, yuva kurmak değildir. ha derseniz ki üremek lazım, zaten dünyada yeterince insan yok mu dünyanın dengesini alt üst eden? kendini gerçekleştirmek için çalışabilirler pekala. 40 yaşındaki bir erkeğin evlenmemesi doğal karşılanırken, kadınlara yapılan bu ayrıcalık neden?
petrichor
Neden kadınlar sadece erkeklerinde bekleyeni var. Ayrıştırma yapmak doğru değil. Ayrıca herkes için doğru zaman dilimi aynı olmak zorunda değil. Kimi 20 sinde evlenir 25 inde boşanır ve bir daha hiç evlenemez. Kimi 40ında evlenir 80 inde ölür ölene kadar da 40 sene evli kalır. Mutlu bir hayat yaşar. Bu beklemek değildir. Herkes farklı beklentileri olan farklı hayatlar yaşıyor.
kinetix
bekleyebilir... yani mesela benim amcam hiç evlenmedi. 68 yaşında şuan. yani sadece kadınlara bağlamayacağımız gibi sadece erkeklere de bağlayamayız. yaptığımız seçimler bizi buraya getirir. belki de sınandığımız kısım budur. bilemeyiz.
bomciki
t: nerede ve neyi bekledikleri bilinmeyen kadınlar ve bu kadınları konu alan başlık.

yazar beyanına göre, evlenmek için evde bekledikleri anlaşılmış kadın grubu.
dilruba
nasip kısmet işidir evlenmek, mutsuz olacaksa ve mutsuz edecekse evlenmesin...hem bekarlık sultanlık demekmiş :)
findikkurdu
Bence 40 yasina kadar degil hic evlenmesinler. Gunumuz turkiyesinde Yok iste eskm beni bosadi diye kiskanclik krizine giren eski es tarafindan oldurulur. Yok seviyorum seni diyene karsi geldigi icin tacize ugrar. Kadin olmak basli basina suc haline gelecek diye korkuyorum. O yuzden yok 40 yasina kadsr beklemis diye agza alinmasin birde bu kadinlar.