aile rızası almak

msln22
Aldığımız bazı kararlarda ailemiz onaylamayabiliyor yani onların rızasını alamıyoruz. Bazı kişiler sadece kendi bildiğini okuyor ve ailesini pek önemsemiyor dediklerini de takmıyor bazı kişilerde ailesine önemsemediği için önce ailesini rızasını alıyor daha sonra hareket ediyor ona göre.
nslhnynn
Aile rızası almak kesinlikle çok önemli bir olaydır . Ailemiz bizi en çok düşünen insanlardır . Bu nedenle herhangi bir şey yaptığımız zaman onlardan izin almalı ve onların da bu işte gönlünün olup olmadığını bilmeliyiz. Bizi bu yasa kadar getiren ve emek veren onlardır. Bu nedenle Hayatımız ile ilgili kararlar alıyorsak onlara danısmakta fayda vardır
unicorn
Biz hepimiz birer bireyiz.Hepimiz bir çevresi ve yaşadığı küçük gruplar var.Bu grupları akrabalar, komşular,arkadaşlar vb.oluşturur.Bu çevrede büyür ve toplum içinde saygın bireyler olmak için bazı kararlar aldığımız bu kararlar içinde bulunduğumuz toplumu da etkileyen kararlardır.Mesela evlilik kararı aldığımızı ailemiz vasıtasıyla duyan akrabalarımız bundan sevinç duyarlar.Ya da aile içinde olan üzücü bir haber onları da üzebilir.O yüzden aldığımız kararlar onları da ilgilendirir,onlara danışarak onların rızasını almalıyız.