alkol ve zararları

yamaguchigumi
Alkol kullanmak insan bünesine büyük zararlar vermektedir. Beyin Hücrelerini öldürmektir. Sarhoşluk vermekte ve insanın insanlıktan çıkmasına sebep olmaktadır. Şişede durduğu gibi durmayan bir maddedir. Trafik kazalarına sebep olmaktadır.
cicikus
Kişinin kendinedir. Ama kendine olduğu kadar dışarıdaysa zararı başkalarına da verecektir. Karısı varsa eve gittiğinde onu da döver hatta kadın cinayetlerinin nedenlerinden biri de bu. Hem karaciğerinize zarar verir bir yandan da cildinizin erken yaşlanmasına sebep olur.
4lb4tr0s
Alkolün en büyük zararı, merkezî sinir sistemi ve beyne verir. Beynin yüzde 17 oranında küçülmesine yol açabilir.
Geçici bir bellek kaybına yol açabilir. Aşırı alkol kullanan bir kişi alkolü bıraksa bile bir süre daha bellek kaybı yaşayabilir. Alkolü bıraktıktan sonra eski belleğine kavuşabilir.
Kalp damarlarını genişletir. Kalbin çalışma hızını ve tansiyonu yükseltir. Damar sertliğine ve kireçlenmesine yol açar. Az miktarda da olsa alkol kullanımı kalp hastalığı olasılığını artırır.
Kan dolaşım düzenini bozarak, felç ve ani ölümlere yol açabilir.
Geçici olarak kan basıncını düşürebilir; sürekli kullanıldığında kan basıncını yükseltir.
baturalp
alkolü yalnız kullanacaksın çalan bi müziğin eşliğinde , bazen geçmişe dalacaksın kadehi yudumlarken, bazen de ( yaz yazabildiğini )
liarman80
Alkol aslında strest attıyıor ama az içmek koşulu ile.Şişe şişe değilde azar azar içmek en mantıklısı.Tabi yinede zararlı ama o kadar da değil.Duyduklarıma göre beyindeki hacmi küçültüyor.