anı yaşamak

happy
Ben de icinde olmak uzere Birçok insanın ortak sorunu bu aslında anı yasayamamak.Ya geçmişte takılı kalmak ya da gekecek kaygısına düşmek. Işte bizi depresyona sokan şey bu ani yaşayamama sorunu .Oysa ki geçmişi degistiremezsin ama geleceğe yön verip anı da tadını çıkara çıkara doya doya yasayabilirsin.Peki bunu neden yapamıyoruz. Çünkü bize anı yasamayi ve mutlu olmayı ogretmediler.Okula başladığımız günden beri hep bir gelecek kaygısına düştük. Ilerleyen yaşlarda ise hep bir koşuşturma içerisinde kaybolduk gittik.
msln22
hayat ne birini kıracak kadar kısa ne de gönlünü alabilecek kadar uzundur.Çünkü hayat sadece aldığımız nefesle ibarettir. Geçmişe takılıp geleceğimizi unutuyoruz geleceğe ilerlerken geçmişimizi de yanında götürüyoruz Çünkü hayat acımasız bir öğretmendir anı yaşamaya izin vermiyor mutlaka bir yerden bir sorun çıkıyor.
editexe1
Aslında yapmaiz gereken yarın olucekmis gibi ibadet etmeli ama aynı zamanda hiç olmucekmis gibi hayati yaşamalı ibadeti ve sosyal hayatı dengede tutmak çok onmeli.
nrgz
anı yaşamak, anda kalmak için en iyi tekniklerden biri nefesinizi izlemektir.

konuşurken, ev işi yaparken, televizyon izlerken vb. diğer taraftan
nefesinize odaklanmak anda kalmanızı sağlayan en etkili yollardan biri.

iyi ki bu başlığı görmüşüm diyorum. eski uyguladığım teknikleri hatırladım.
şu an yeniden uygulamaya başlasam iyi olur. şu sıralar gerçekten buna ihtiyacım var.
papatya
anı yaşamak mükkemmel bir şeydir. geçmişte yaşayan insanlar anı yaşamanın tadını çıkaramazlar. anı yaşa tadını çıkar ki sonra pişman olmayasın.
burjuwva
Geçmişe takılı kalmak ya da gelecekte ne olacak diye düşünmek yerine anı yaşamayı tercih eden biriyim. Her ne olursa olsun anlık bir karar ile bir etkinlik yapmak mutlu ediyor.
cicikus
O an ne oluyorsa o an orada kal. Anı yaşa derler. Yani şu an mesela anı yaşa. Geleceği de geçmişi de düşünme. Hiçbir şeyi kontrol edemiyoruz. Hayal kuruyoruz geçmişi düşünüp üzülüyoruz ama geçmiş geçmiştir. Gelecek olan ise bizim kontrolümüz dışındadır. Olacak olan zaten olur. Engel olunamaz bu yüzden anda kalın.