aşk mı sevgi mi

yank
Aşk ve sevgi konusunda benim yorumum aşkın tek taraflı olması, sevginin ise karşılıklı olması. Aşk karşılık bulduğunda yerini sevgiye bırakır. İnsan aşıkken dikkat etmediği şeylere bir süre sonra dikkat etmeye başlar. Aşk bir nevi insanın kafasında hayal ettiği kişinin gönlüne yansımasıdır. Daha güzeldir kanımca
msln22
Aşkın en önemli özellikleri; sevgi ve sadakat ile başlar en önemliside merhamettir. Bu üç hususiyet, aşk ile sevgi arasındaki farkı gösterir. Aşık olan kişilerden Öncelikle Duygu yer alıyor, Aşk ve Sevgi, bir arada olunca yerini sevgiye bırakıyor. Yani aşkın temeli sevgidir.
happy
Tabi ki sevgi.Çünkü aşkın belli bir omru var.Sevgi ise karşılıklı olursa omurluk bir duygu.Tabi beraberinde saygı da olursa. Sevgi konusunda en güzel örnek olarak annenin ve babanın çocuklarına duyduğu sınırsız sevgiyi örnek olarak gösterebiliriz.
angell
Aslında aşk ve sevginin tanımını tam anlamı ile bilmek gerekiyor fakat ben henüz ikisini de tam anlamı ile ayırt edebilmiş değilim. Mesela biri diyor ki:
- çok seviyorum ama aşık değilim.
Diğeri de
- aşık oldum deyip iki günde vazgeçebiliyor.
Daha çok sevgi ve sadakatin birleşimi olan o duygu daha da bağlayıcı ve etkileyici bence.
nslhnynn
Sevgi bence . Çünkü sevgiyle oluşan bağları koparmak çok da kolay değildir ama aşık insanlar çok çabuk sinirlenip öfkeleniyorlar duygusal olarak daha kötü oluyor bunun sonuçları
mimaromer
Hep hoşlanmayla başlarız aslında. Birbirimizi tanımaya başlar ortak zevklerimizi keşfedince bu alışma süreci sevgiye dönüşür. Sevgi yoğunlaşıp bi kördüğüm olunca ve karşılıksız sevince bu süreç aşka dönüşür. Sevginin en yoğun hali aşktır. Sadece kız erkek ilişkisi veya sevgili olmak değildir aşk. Bağlılıktır. Sadakattir. Anne aşkı, baba aşkı, peygamber aşkı, araba aşkı, macera aşkı, sevgiline duyduğun aşk, doğa aşkı gibi daha bir çok tutkuya verilebilir bu ünvan.
nowho
Aşk mı sevgi mi bence sevginin yeri AP ayrıdır aşkın yeri AP ayrıdır çünkü içiaide bitmeyen bir olaydır ve başına gelecek engüzel olaylardan biridir.
browneyes
Bence aşk diye birşey yok düşüncem şu ki insanlar çocukluğundan erişkin oluncaya kadar her insanın bazı eksikleri olur kimisinin baba sevgisi görmemiştir . böyle kişiler karşılarındaki kişide herzaman bir baba sevgisini , aile olmayı ararlar . kimisi huzuru arar , kimisi karşı taraftan değer görülmek ister .
boss
İkiside değil ikiside bir yerden sonra bitiyor arada sadece saygı sadakat merhamet kalıyor eger kersındakı kişide merhamet yoksa işte o zaman kork o kişiden