bayramda ilk önce gidilecek ev

msln22
Eşler arasında genellikle tartışma konusu olur tabii herkes için geçerli değildir bazıları orta yolu buluyor. Erkek kendi annesine gidilmesini ister kadında kendi annesinin evine gitmek ister önce. Eğer tartışma uzarsa baskın olan tarafın dediği olur.Eğer o bir orta yolu bulurlarsa sıra sıra önce birine sonra diğerine giderler. Benim fikrim ise şu yönde: daha yakın olana önce gidilebilir. Yada bir bayram erkek tarafına bir bayramda kadın tarafına gidilir.
kibriya38
Biz hep ananemlere giderdik çünkü en büyüğümüzün evi oraydı. Evli insanlar da en büyük kimse oraya giderler genelde erkek tarafına ilk önce gidilir.
emre1908
ben amcalarımla aynı binada bulınduğumdan ilk önce onşaro ziyaret eder ardından dedemlere ninemler ve dayılar olarak ziyaret yaparım.
angell
Anne ve baba evi olmalı bence.
Örneğin; babamlar öncelikle ailesine gider daha sonra amca,teyze,dayı... böyle devam eder.Ben bir saate kadar pek çıkmak istemem ama sonra ya dayımlara ya da teyzemlere giderim.
ahmet24
Bayramda ilk olarak BÜYÜKler ziyaret edilir.sonra yakınlar(akrabalar).Son olarakta komşular ziyaret edilir genellikle.
aczican
Aileleri aynı şehirde olan karı kocalar için ramazan ve kurban bayramı sıraya konulunca her ikisi için adil bir yol tutulmuş olur kavga edilmemesi açısından. Benim için problem yok diyen içinse diyecek sözümüz yok. Bazıları için bu durum sıkıntılı olabiliyor...
atyaka99
Bizde sıra ile ilgili bir problem olmaz bunun için naz ve kapris yapmak gereksiz. Bunu da ayırt edebiliyoruz çok şükür.
myboho
Genellikle çoğu ailenin yaşadığı bir durumdur ve eşler arasında oldukça gerginlik yaratabilir eğer anne ve babalar bu konuda anlayışlı olmazlarsa...
angell
Bu konudan da tartışma çıkarmamak gerekir. kimin Ailesi daha yakınsa önce ona gidilmeli Bence veya ikisi de aynı mesafede ya da Uzaksa dönüşümlü olarak gidilebilir.
cicikus
bayramda ilk önce en büyüklerin evine gidilir bildiğim kadarıyla. varsa dede ve babaanne/anneanne. mesela biz de önce dedemi ararız. Arama sırası bile yapıyoruz önce en yaşlılar aranır.