beden dili

nslhnynn
Sözlü veya yazılı olarak değil de anlatmak istediğimiz şeyleri beden hareketlerimizle anlattığımız iletişim şeklidir. Mesela işaret parmağımızı sallamak sinirlendiğimizi gösteririz. Bunu ayrıca dile getirmemize gerek kalmadan karsımizdaki kişi anlar
skaslirale
Bedenlerimizin kendilerine ait bir dilleri vardır ve beden dili hareketleri ve anlamları her zaman nazik değildir. Kullandığınız beden dili, beden dili okuma teknikleri ile kim olduğunuz hakkında alıcıya bir takım mesajlar verebilir.
1omurlkmisafir
Siyasette akıcı konuşmak kadar önemlidir. Siyasiler beden dilleriyle de üstün kişilik olduklarını göstermek isterler.
Beden dilinde her hareketin karşı tarafa bir mesajı vardır. Eli güçlü sıkmak "seni ciddiye alıyorum" elini karşındakinin omzuna atmak " senden üstünüm" mesajı içerir.
yank
İletişimde sözel ifadelerden daha çok pay sahibidir beden dili. Jestler, mimikler, vücudun duruş pozisyonu, yüz ifadesi... kısaca alıcının gözlemleyebildiği tüm bedensel mesajlar diyebiliriz. Beden dilini anlayabilmek insanların hayvanlarla rahatça iletişim kurmasını da sağlar. Örneğin bir at sahibiyseniz ; atınızın kulakları boynuna yapışık olduğu zaman bu hareket onun saldırmaya hazırlandığını ya da bir şeyden aşırı rahatsız olduğunu ifade eder. Eğer kulakları dik pozisyondaysa keyfi yerindedir ve algıları açıktır.
msln22
Beden dili sadece hareketlerle karşı tarafa verilecek bir konuşma şeklidir.Fakat karşı taraf anlamayabilir. Çünkü Beden diliyle konuşmak bazen kötü anlaşılabilir. Beden dili ile konuşan biri Öncelikle karşındaki kişi bunu anlayıp anlamadığını bilmesi lazım.
smt65
Bazen karşindaki insana o kadar çok şey soylemek anlatmak istersin ama onun yerine beden dilini kullanirsin bakislarinla ne bilim mimik ve hareketlerinle biseyler anlatmak istersin