benim çocuğum çok özel bir çocuk diyen ebeveyn

limoncicegi
Günümüz ebeveynlerinin kendi çocuklarını en özel, en zeki çocuk zannetmesi. Böyle düşünmelerine sebep de, çocuğun cep telefonu kilidini kaydırarak açması, YouTube dan video açıp izlemesi.kimse de demiyor ki o telefonun çocuğun elinde ne işi var.Bazıları da büyüklerinin konuşmalarını tekrar edince çok bilmiş, büyümüş de küçülmüş deniyor. Böyle böyle pohpohlanmis şımartılmış çocuklar yetişiyor.
msln22
Herkesin çocuğu kendine özeldir. Tabii ki bu özelliği gerçekten taşıyan çocuk da var sadece laf olarak söyleyen bireylerde var ama ne olursa olsun Herkesin çocuğu kendine özel.
keyfkahyasi
Her anneye kendi çocuğunun özel olduğunu bilmesi gereken annedir. Senin çocuğun özel de diğerleri patlıcan mı? Her anneye kendi çocuğu özel.

Bu sadece benim çocuğum akıllı benim çocuğum şöyle iyi böyle harika deyip diğer çocukları ezen, ya da çocuğunun ezmesine ses çıkarmayan vasıfsız annelere özellikle sinir oluyorum.
1omurlkmisafir
Her çocuk annesine babasına özeldir buna kimsenin karşı çıktığı yok.
Ama üç yaşındaki çocuk telefondan Kendi başına video açıyor diye çocuklarına dahi muamelesi yapan anne babalar var. Başlığı açan arkadaş bunu belirtmiş.
Böyle anne babaları çok görüyorum. Oğlunu/kızını övüyor da övüyor. " Bu farklı ya, çok zeki, telefonu bizden iyi kullanıyor" gibi cümlelerle çocuklarına üstün zekalı gözüyle bakıyorlar.
nslhnynn
Her çocuk özeldir tabiki de ama bunu ebeveynler değil de başkaları söylese daha iyi olur çünkü çocukları olumsuz etkileyebilir bu
sabribeynapiyosunuz
gayet normal bir durum. herkesin kendi çocuğu kendine özel bundan yana problemimiz yok. normal olmayan durum üstünlük olduğunun savunulması. böyle bir durumda büyüyen çocuk ileride hata yapmaya başladıkça ebeveyn büyük düş kırıklıklarıyla çocuğunun diğerlerinden üstün olmadığı gerçeğiyle yüzleşir.
boss
Her anneye kendi evladı ayrı bir özeldir fakat benim son çocugum farklı bir bağım var anlatmak istedim oğlum 5 bucuk aylık dogdu 850 gram dı ve derisi baklava hamuru gibi inceydi organlarını görebiliyordum ve şırnak ta dogu görevindeyiz 4 saat yol çekip urfada dogum yaptım 3 bucuk ay küvezde yattı oğlum İlk haftalarda yanında kaldık ama iznimi bitince onu urfada bırakıp şırnağa gittik ama her hafta cuma gunu gelıp hafta sonu otelde kalıp pazartesı is bası yaptık eşimle birğün aradılar beni gelin ölebir son kez görün diye kalbimiz çıkacaktı o an 4 saatlik yolu oyle hızlı geldıkı 3 saatte vardık ama yol bana aylar gibi geldi gıttım gormeye baş hemşire son kez anne kucağı tedavısı uygulıcaz temızlenın gelın dedı temızlendım çocugumun kalbi durmak üzereyken kucağıma verdiler benim kokumu alır almaz kalbı birden hızlı attı solunumu hızlandı oğlum kokumu duyunca geri geldi herkes sevinçten alkışladı ben ağlıyorum tabi şükür Rabbım e geri verdi oğlumu o gün ismini Mustafa koyduk şuan oğlum 2 buçuk yaşında ve şükür hiç birseyi yok Rabbım kimseyi evlat acısı ile sınamasın