bir öz eleştiri yapacak olsanız

xemrex
bence insanların zaman zaman oturup öz eleştiri yapmaları faydalı bir şeydir. çünkü bu hatalarını fark etmesini sağlayacak ve kendisini daha doğru davranışlara yönlendirecektir. ben kendi öz eleştirimi paylaşacak olursam bazı konularda bazı insanlara karşı sabırsız olup kırıcı davranmışlığım olabilir. yani aslında olaya sinirlenip insana tepki yansıtmak da denebilir buna.
diamond
Her zaman olmasada arada bir öz eleştiri yapmak insanın kendini kontrol etmede yararlı olur enazindan yaptigimiz hataları yanlışları bir sorgulamak iyi olacaktır diye düşünüyorum.
cicikus
Yani kendimi eleştiriyorum. O zaman şöyle diyeyim çok gereksiz yere kendime hırs yapıyorum. Ama böyle hırsı yapıp yapıp iyi gidiyorum mesela sonra en sonunda da bırakıyorum. Biraz maymun iştahlılık var ama her konuda değil.
hikmetkalkan
elbette hatasız kul olmaz hatasını kabul etmek çok güzel bir şey ama önemli olan hataları minimum seviyeye indirmek ve o minimum hatalardan dan maximum dersler çıkarmak sezen aksunun şarkısı vardı yanılmıyorsan (masum değiliz hiç birimiz ) çok doğru
forlucifer
Eleştirmen, sanat, edebiyat, müzik, sinema, tiyatro, moda, mimari ve yemek gibi çeşitli yaratıcı çalışmaların bir değerlendirmesini ve görüşünü ileten bir profesyoneldir. Eleştirmenler konu sosyal veya hükümet politikalarını da ele alabilirler.
msln22
Her insan mutlaka kendine bir özeleştiri yapması gerekir.Çünkü insanlar da birçok hata vardır. Kendini bir gözden geçirdiği zaman en azından bir düzelme şansları olur.
myboho
İnsanlar genelde kendilerinin neler yaptığına bakmaz. Sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşıkmış, aynı şeyleri kendiside yapmamış gibi çevrelerinde ki insanları eleştirip dururlar. Önce insan kendine bir bakmalı sonra başkasına.
atyaka99
Özeleştirilerden ders alıp ondan sonra yapmamak lazım amma beceremiyoruz ki. ben mesela yapmayayım dediğim bir çok şeyi veya yapmayacağım bir daha bu benim için iyi değil dediğim bir çok şeyi gene yapıyorum kendime kızmaktan öteye gidemiyorum.
happy
Bir öz elestri yapacak olsam ,karar verirken iki kere düşün ve daha mantık odaklı düşün derin kendime. Çünkü karar alırken duygusal davranmak sonunda hayal kırıklığı getirebiliyor.