birinin sürekli akılda olması

angell
Bu belirli sebeplerden ötürü kaynaklanabilecek bir durumdur.Sürekli düşündüğünüz kişi sizi ya çok üzmüştür ya da çok sevdiğiniz için her anda aklınızdadır,onu düşünmeden duramıyorsunuzdur.Durum böyle ise geçmiş olsun aşık olmuşsunuzdur.
msln22
Aklına gelip de sana mutluluk veren ise değer verdiği biridir, aklından düşürmez, ya da biri aklından düşmüyorsa sürekli aklında ise Muhtemelen sizi üzmüş veya kırdığı içinde ben bunları hak etmedim diye sürekli aklında olabilir. Belki de aşık değilsin nefret ediyorsun onun için aklından çıkmıyor, duruma bağlı kişiye bağlı.
cicikus
Yani insan garip bir varlık. Sadece aşk olarak düşünürsek evet biri hep aklınızdaysa onu seviyorsunuzdur. Ama bazen o gün biriyle anlaşmazlık yaşarım ve dediği bir lafından dolayı onu kafama takıp tüm gün o kişinin yüzü o anlatış şekli aklımdan çıkmaz. Ama bu aşktan mı? Hayır. Sinirden, neden öyle dedi, ne cevap vermeliyim, onu demeli miydim diye düşünmekten aklımdan çıkmaz. Yani bazen öyle şeyleri kafamıza takıyoruzki o şeyleri düşünmeden edemiyoruz. Ama bu tam da sürekli olmaz. Kısa süreli olur mesela gün boyunca, aklınıza o an gelir yine bir müddet düşünürsünüz sonra geçer mesela.