boşanmış anne ve babanın çocuğu olmak

msln22
Boşanmadan önce çocuklar anne ve babalarının arasındaki tartışmaları bundan çok etkilenirler boşandıkları zamanında Bu çocukların anne ve babaya karşı bir tarafın tutmalarına neden olur. Çocuk anneyle yaşarsa baba sevgisinden mahrum kalır babayla da yaşarsa anne sevgisinden mahrum kalır, o çocuk çocukluğunu yaşamadan büyümeye başlar O çocuğun yaşadığı psikoloji Hiçbir zaman aklımdan çıkmaz.
findikkurdu
bu yüzden evlenen kişilerin ilk 1 yıl içerisinde çocuk yapmalarını tavsiye etmiyorum. nedenine gelecek olursak, belli bir dönem sevgililik yaşasanız bile, aynı evin içine girince durum farklılaşabiliyor maalesef. yok işte "ben seni böyle bilmezdim"ler, yok işte "bir çorabını atmaya aciz misin?" ler, yok işte "senden karı olmaz" demeler yaşanabiliyor. yani en azından bu süre zarfında iki taraf da birbirini iyi tanımalı. sonra olan çocuğa oluyoır. aradaki tartışmalardan ve belli bri süre sonra gelen boşanmadan çocuk etkileniyor. yani ilk önce çocuk kararı almadan önce şöyle kendinizi iyice bir adapte edin evliliğe. yoksa çocuğu yapmışsın boşanmışsın banane.
masal
Böyle olan çocuklar daha çok ilgisiz ve hoyrat oluyorlar. Çünkü anne baba ayrı olunca bir taraf daha fazla ilgi gösterip çocuğu şımartıyor.
yafes21
her çocuk anne babasının varlığını sonuna kadar hak ediyor. iliklerine kadar anne baba sevgisini işlemeli. ama boşanmalarda bir çatı altında olmayan anne babaların eksikliği en çok çocuğu vurur. ve sosyal ve kişisel gelişiminde sorunlu olur. anne babalar çocuklarını düşünerek hareket etmelidir.
bal10cuk
Anne ve baba anlaşamıyorsa boşanmaları kadar normal bir şey yok.Olan çocuğa oluyor evet arada kalmak, taraf seçmek zorundaymış gibi hissetmek vs.ama şiddetli geçimsizlik yaşayan bir anne ve babanın çocuğu olmak da psikolojiyi yeterince bozar.En iyisi birbirini iyice tanımadan evlenmemek ve evlenince hemen çocuk yapmamak.