çay ile kahve arasında seçim yapamamak

editexe1
Bence çay daha güzel ama kahve eğer türk kahvesiyle cezvede yapılmış tabikide kahveyi seçerim ama çayda güzeldir ya.
mervece
Soğuk çay tercihim. Sıcak içecekler ile aram pek yok açıkçası, ama tercih edecek olur isem bu çay olur muhtemelen
cicikus
Ama çok zor. Çay birçok gıdayla çok güzel gidiyor. Tek gidiyor, mercimek köftesiyle gidiyor, kısırla gidiyor, tatlılarla gidiyor kek vs.. Ama kahve de yorgunluğa iyi geliyor uyku açıyor türk kahvesi ve türleri soğuk kahveler aşırı hoşuma gidiyor günün en güzel saati kahve saati oluyor bence.
angell
Günde 1 bardak çay içerim ya da hiç içmem çünkü sevdiğin bir içecek değil fakat kahve aşığı biriyim. O yüzden kahveyi sıkılmadan tercih ederim.
Yemeklerle veya mezelerle de çay içmediğim için sıkıntı olmaz benim için.
atyaka99
Çaysız güne başlayamam muhakkak içemliyim kahvede günde en az bir kere içmem lazım böyle bir alışkanlığım ve keyfim var.
happy
Günlük bir çaydanlık çay içerim neredeyse. Çünkü çay çok seviyorum. Kahve ise günlük bir fincan falan ya içerim ya da icmem ama çay olmazsa olmazlarim arasındadır her zaman.
maliko
Tabiki de benim ilk tercihim çaydır. Çay varken kahve ikinci plandadır.Çünkü bildiğim üzere Türkiye de kahve üretimi küçük bir bahçede bir amcanın üretmesi üzerine üretiliyor. Ama çay Karadeniz in çoğunluğunda üretiliyor ve dünyada en çok çay tüketiminde 1. Sıradayız bu yüzden hem tadı hemde büyüklerimizin elinde en çok çayı gördüğümüz için çay vs kahveye çay cevabını veriyorum
msln22
benim tercihim kahvaltıda olmazsa olmaz dediğim çay, favorim Türk kahvesidir. İkisi de vazgeçilmezim:)) hangi saat olursa olsun benim için fark etmez ikisinden de vazgeçmem.