çocuk sahibi olmaya hazır mısın

atyaka99
Eğer çocuk sahibi olup olmamak konusunda karara veremiyorsanız bir testimiz var. Bunları geçerseniz çocuk sahibi olabilirsiniz.
1. İlk önce 5 kilogram ağırlığında bir taş alıp onu yatağa koyun sonra saati saat 02, 04, 06'ya kurun ve saat çaldığında uyanarak taşı alın 20 dakika kucağınızda salonda gezdirin, ayağınızda sallayın ve ninni söyleyin.
2. Tavana bir kavun asın ve kavunu delerek içindekileri posa haline getirin kavunu serbest olarak sallama başlayın ve bir süre sonra yere dökülen kavunları tatlı kaşığı ile toplayıp tekrar kavunun içine sokmaya çalışın.
3. Bir keçi alın ve bir züccaciye dükkanına gidin ve keçiyi içeri bırakın ve keçinin kırdıklarını ödeyin. Eğer bunlara rağmen hala sinirlenmiyorsanız çocuk sahibi olabilirsiniz hayırlı olur inşallah.
msln22
İnsan Kendini çocuk sahibi olmaya hazırlanmak yatağa taş koymak veya keçiyi Züccaciye göndermek bütün eşyaları kırmak o eşyaların ücretini ödemek değildir.
Çünkü böyle bir şeyi asla bir anne ve babanın sabrını ölçemez.
Bir insan kendini çocuk sahibi olmaya hazırlanırken Öncelikle o çocuğa nasıl bakmalı çocuk için nelere katmanlamalı Onun için güzel bir gelecek bırakabilirmi? iyi bir eğitim verebilirmi? o çocuğu huzur içinde büyütebilirmi? Eğer bu konu hakkında bilgisi Yoksa eğitim alabilirler. Eğitim aldıktan sonra Gerçekten, bu sorumluluğu almaya, koşulsuzca çocuğa vermeye ve kendi hayatını kısıtlamaya hazırmı değimi bu soruyu kendine sorarak başlamak gerekiyor. Ancak bu koşularda, bu sorunun cevabını insan dürüstçe kendine verebilir. Eğer bütün bunlara katlanmaya hazırsa çocuk sahibi olabilir ve iyi bir anne veya baba olabilirler.
braveheart
zaten çocuk sahibi olmaya hazır olmayan insan o çocuğunda eğitimini veremez. verecek gücü, tahammülü olmaz. bu yöntemler yerinde olabilir. evet. insan kendini bir nebze de olsa ölçebilir. en iyi ihtimalle kardeşlerinin, kuzenlerinin çocuğuna bir iki gün (onlarında kafa dinleyebilmeleri adına) bakıp, kendi durumuna bakabilir.

zaten evli bir çift, çocuk sahibi olmaya hazır değilse bocalar. çocuk doğduktan sonra da bir benimseyemez o çocuğu. kim ne derse desin. çevrede birçok örneği var bunun. emzirmeyi reddeden mi dersiniz, gece o çocuk ağladığında "ben nereden doğurdum bu çocuğu?" gibi tepkiler veren mi dersiniz... ne ararsanız. yaniii... çocuk sahibi olmak zannedildiği kadar kolay birşey değildir.
happy
Yasim 32 olduğu için çocuk sahibi olmaya hazırım. Tabi ona ıyi bir gelecek sağlamak adına biraz daha maddi durumları toparlamak ta gerekli. Zaten maddi ve manevi olarak kendini hazır hissetmeyen hiç bir çift çocuk sahibi olmasın .