düğünde mesafeli düğün halayı

angell
Sonuçta çubuktan bilmem kaç kişi tutuyor ve kalabalık bir ortam yani pek de teşekkür gerektiren bir durum değil. Şu salgında o kadar da gerekli mi yani düğün yapmak, sadece nikah ile evlenilmiyor mu?
İlla birinin oynaması mı lazım salonda veya o kadar masraf mı gerekiyor evlenmek için. O kadar kişinin vebalini nasıl öderler eğer virüs kaparlar ise?..
Ben doğru bulmuyorum, ne şekilde olursa olsun.
1omurlkmisafir
Halayda mesafeli dur ama halay dışında iç içe sohbetler edilsin. Düğünlerde sosyal mesafeyi korumak mümkün değil. Çubukla halay işin göstermelik kısmı.
maliko
Düğünlerin bu zamanda olmasına karşıyım yanlış anlaşılmasın insanların mutluluğuna değil insanların
Corona adlı kişiden kişiye geçip yayılan ölümcül hastalığın dahada yayılmasına karşıyım. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca'nın açıklaması üzerine düğünlerin yapılış yasağı kalktı illaki Devletimizin bir bildiği vardır fakat bunun için doğru zaman olmadığını düşünüyorum çünkü "mesafeli halay"çubukları ne kadar temiz olacak o çubuklar dezenfekte edilecek mi o çubuklar halay çeken kişiye gidene kadar kaç ele değecek bilinmiyor düğüne gelen kişilerin ateşleri ölçülecek ama Corona nın tek belirtisi ateş değildir ateşi olan herkeste Corona olacak diye bir kaide yok fakat ateş belirtisi olmayıp Corona olan vakalarda var bu konuyu geçtim orda sosyal mesafeye nasıl dikkat edilecek elbette bir sarılma öpme gibi hareketler mutluluk belirtisi olarak yaşanabilir devletimiz her vatandaşın başına bir bekçi bir polis dikemez ki bu yüzden bu duruma isyan niteliğinde değil şahsi bir fikir olarak ortaya sunuyorum
papatya
ister halay olsun ister normal oynama. geçenlerde çok yakın akrabamızın düğününe gitmek zorunda kaldım. kimsede maske yoktu herkes çenesinin altına almış, oynuyordu. bazıları makyajının bozulacağından takmamıştı bile. diyecek bir şey bulamıyorum.
atyaka99
Maske konusu o kadar çok işlendi ki sanki maske sadece başlı başına koruma sağlıyormuş gibi bir hava yaratıldı. bence artık hiç kimse eskisi kadar dikkat etmiyor.
braveheart
uygulayanlar illa ki vardır bu durumu fakat genele baktığımızda bu durumu pek takan yok gibi. düğüne gelene kadar ne asker eğlenceleri, ne sahillerde dip dibe oturmalar yapıldı. bu durumu partiye bağlayacaklar olur ama kesinlikle partiye bağlanmayacak bir durum bu. bu, insanımızın cehaletinden ileri gelen bir durum. sonra bu virüs vakaları niye düşmüyor diye serzenişte bulunuruz.