ekonomik krizin sebebi olan kadınlar

aradai
bir cahiliye zihniyeti bakışı daha bu kadar kadın düşmanı olmak gerçekten inanılmaz , benim annem yıllarca çalıştı tutumlu oldu hatta bu tutumlu olmayı biz üç oğlunada çok iyi öğretti , ekonomik krizin sebebini merak ederse mantıklı bir insan yapacağı bu ülkeyi yönetenlerin bu zamana kadar yaptığı ekonomik atılımları incelemek olur , komşuları ile ilişkileri ne durumda ona bakmak olur , bir ülkede halk eğer sadece tüketime mahkum edilmediği sürece üretiminde olduğu bir ülkede halk ekonomik krizin sebebi olmaz.

sevgili ile aynı evde yaşamak

angell
Toplum tarafından da kendi açımdan da doğru bir şey değildir.Bir kız ve erkeğin aynı evde yaşaması benim açımdan sorun yaratır ve hoş bir durum değildir her ne kadar bu olay normal olarak da gözükse tepki ile bakarım.Evli olmadan aynı evde kalınmamalı.Fakat bazı kişilerin görüyoruz ki özellikle de ünlülerde bu durum çok olağan.Aynı evde yaşarlar yıllarca sonra ayrılınca da herkes kendine yeni bir ev arayışına çıkar.

NOT: başlık bana ait değildir arama butonunda iken karşılaşıp cevapladım.İlk entry benim göründüğü için söylemek istedim.

yazarların en son ağladıkları şey

epelek
şebnem ferah'ın şu paylaşımına ağladım dün. göz dolması gibi değil baya zırıl zırıl ağladım.
ah be kadın...
https://www.instagram.com/p/B7vymQ2g9Aw/

Fotoğraftaki 3-4 yaşlarımdan kalma, kırılmış bir oyuncak piyano. Küçücükken her bir tuşuna dokunduğumda kendime kocaman dünyalar yaratmayı öğrenmişim. Tabii sonradan bazı objeler sembolikleşebiliyor; annem ve babam bu oyuncağımı hep saklamışlar...
1999 depreminden sonra enkazdan bu oyuncak kırılmış parçalarıyla bir şekilde çıkmış. Bana bir poşetin içinde verdiler. İnanın detay hatırlamıyorum. Poşeti açtığımda kırılmış bir oyuncak ve bolca beton tozu vardı. Un ufak olmuş o beton parçaları bizden babamızı, binlerce insandan sevdiklerini almıştı...
Poşeti aynen o şekilde bir kutuya koydum. Aradan 20 yıl geçti. Bir kez bile o kutuya dokunamadım.

Dün gece hiç uyumadım. O kutuyu açtım, parçaları elimden geldiğince yapıştırdım. Henüz bitmedi, biraz daha uğraşmam gerek...
Biraz da düşündüm tabii:
48 yaşında koca bir kadın oldum, her yerde ve her şeysiz yaşayabileceğimi, daha doğrusu hayatta kalabileceğimi düşünürüm hep. Ama zaman-mekan anlayışım oldukça değişti... bazı saniyelere bir ömür sığdırabilirim, bir sevdiğime birkaç saniye sarılıp vedalaşabilir ve o saniyeleri hayatımın geri kalanında her an yaşayabilirim. Sağlam olduğunu düşündüğüm her şey saniyeler içinde silinebilir. Şimdi beni herhangi bir zaman diliminin o saniyelerden daha uzun sürdüğüne kim inandırabilir?
Pek çok şeyi birbirine eklediğimde düşünüyorum da artık yaralanmış biriyle karşılaştığımda fark edebiliyorum, hissedebiliyorum, hiçbir şey anlatmasına gerek yok...
Dün akşam Elazığ ve çevresinde insanların büyük çoğunluğu; izlerini kalplerinde ömür boyu taşıyacakları şekilde yaralandı. Acılarını derinden paylaşıyorum. Hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarınaysa kendilerini onarabilmeleri için kuvvet diliyorum...

defolu mal satmak

angell
Küçük defolar olduğu sürece fiyatta da ona göre indirim yapılır.Fakat kullanılmayacak derecede ise satışa çıkarılması doğru değildir.Defolar genellikle renk değişimi küçük bir yırtık veya leke olduğu için olur.

fındık lahmacun

angell
Diğer büyük lahmacundAn pek bir farkı yoktur malzemeleri tamamen aynı sadece boyutundan dolayı bu fındık lahmacun adını almıştır. Kimine göre küçük boyutlu kimine göre ise normal boyutta olanı güzeldir.Benim tercihim büyük olandan yanadır.
fındık lahmacun
vegasozluk.com/foto

sevgili ile aynı evde yaşamak

1omurlkmisafir
Kimi kesim için medeniyet göstergesi. Gerçekten insanlar kızlarının/oğullarının sevgilileri ile ayrı evde yaşamalarını medeni bir hareket olarak görüyorlar ve aksini düşenenlere de "hangi çağda kaldınız" diyerek gerici imasında bulunuyorlar.

dünya malı

msln22
Çünkü malın olduğu zaman öldüğünde malı diğer dünyaya götüremezsin. ama sağ olduğu sürece o malı kendin için harcayabilirsiniz. hayır işleyebilirsin öğrencilere burs verebilirsin. Lösemi Vakfı'na başlayabilirsin. Yoksul ailelere yardım edebilirsiniz Yani kısacası kimin ihtiyacı olduğu zaman bir birtakım ihtiyaçlarını gidebilirsiniz. malınız elinde çok olup kendi ve hiçbir Hayır için harcamasanız. öldüğünüz zaman malınız dünyada kalır artık Kimin elinde kaldıysa istediği gibi harcar. Yani faydası size olmayacaktır.

annelik duygusu

cicikus
Yaşamayanın bilemeyeceği bir duygudur bana göre. O çocuğu gönülden istersin sevdiğin adamdan olur ona tam 9 ay bakarsın -normal şartlarda- sonra o doğum sancısı var ondan sonra ona bakması aman üşütmesin ağlamasın canı sıkılmasın.. hep bi şey vardır böyle elini sıcak sudan soğuk suya sokmamak.. Annelik böyle bir şey. Kendinden fedakarlık etmek, onun için yaşamak onun için çalışmak..