en az üç çocuk

keyfkahyasi
O halde, en az 3 bin lira maaş, en fazla yüzde 3 enflasyon. Enflasyon almış başını gidiyor paralar suyunu çekiyor nasıl çocuk yapsın millet.
atyaka99
Çocuk yapmada sıkıntı yok kim bakacak onun sıkıntısı var ülkede açlık sınırı ve fakirlik sınırının tavan yaptığı ülkemde nasıl üç çocuk yapacaksınız çocuğun bakım masrafları tam asgari ücret kadar zaten. Bu söylem çok mantıklı değil bence
msln22
Yani böyle söyledi diye insanlar 3 çocuk yapmak zorunda değil Herkes kendine göre bakabileceği kadar çocukları olur sanki daha az veya fazla yapsa nafakayı onlar mı verir.
esnoktm
Sayın Cumhurbaşkanımızın söylediği o harika motto.
3 çocuk yap dediği halkın tonla borcu var.
hatırlayalım; ablamız çocuklarının eline saç kurutma makinesi verip arka odada intihar etmişti.
yine hatırlayalım bir abimiz; çocuğuna kıyafet alamadığı için intihar edecekti.
daha fazlasını hatırlamamıza gerek var mı sanmıyorum.
ben 3 kardeşin en küçüğüyüm, babam emekli olmasına rağmen çalışıyor. borçlar da cabası. amaç bizi okutmak. refah mı yaşıyoruz? hiç sanmıyorum. ay sonunu ne zaman getirebildik onu bile hatırlamıyorum.

ve inanın hiç istemem 3 çocuk yapmak, biri bile olacaksa Bilal gibi.
cicikus
Bir ara da bu vardı. Neden en az 3 çocuk? Nasıl yapacaklar? Nasıl hayatını devam ettirecek? Hangi parayla? İkisi de doktorsa diyecekti herhalde, ikisi de mühendisse ikisi de yüksek maaşlıysa demek istedi herhalde. annesi öğretmen babası mühendis bir ailenin çocuğu olarak bizimkiler bir çocuk bile istemiyorlardı. Ama bir tane yaptılar. Peki sonra? Bir tane daha yapılmaz. Bu dünyaya çocuk getirilmez diye düşündüler. Masraflı olur, bir tane büyütelim her şeyi olsun dediler. Akıllı kafa bu işte. Olması gereken bu. Bu tür insanlar da asla en az üç çocuk demiyor. Onlar da bu kadar çok çocuk düşünmüyor. Her birinin isteği ayrı istekler bitmez. Çocuk bakmak çok mu kolay? Bir tane doğuruyorsun ona sahip çıkmak çok mu kolayki iki tane daha yapacak bu insanlar? Masrafı ayrı, çocuk büyütmek adam etmek ayrı.. Sanıldığı kadar kolay gibi duruyor herhalde oradan? Ben bu tür insanlarla aynı kafada asla değilim. Olamam da. Benim kafam böyle çalışmıyor. Bu konu o kadar basit değil göründüğü gibi değil. Çocuk evin neşesi ama para varsa neşe var. Çünkü para varsa her şeyi alıyor her yere girebiliyorsun. Hastahaneler, okul masrafları.. Ne saymalıyım daha? Kusura bakmayın. Ben bu konuda katılmıyorum.
angell
Kişisel tercihlere karışılmasına karşıyım,kim Kaç tane isterse o kadar olur yok 3 veya 5 olsun demek başkası adına konuşmak Yanlış.Sonuçta o çocukların tümü bakımını,eğitimini,masrafını,ilgisini üstlenen kişiler anne ve baba oluyor.bir zahmet bunlara da onlar karar versin.
happy
Bu devirde tek çocuk yeter .Hayat şartları o kadar zor ki üç çocuğun maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamak onların arkasından koşturmak zor. ..