entrylere eksi atanlarıda bildirimde görmek istiyorum

aczican
Şimdi benim birkaç ve hatta bayram tebriğime bile eksi atan arkadaşlar var. Demekki onlar ile fikirlerim ap ayrı. Benim yorumumu görüp rahatsız olmaması için eksi atan arkadaşı engellemek istiyorum. Lütfen bu konu konu hakkında bildirimdeki beğenme ve beğenmeme durumları eşit görülsün. Zira o kişilerin başlığına dahi yorum yapmak istemiyorum ki rahatsız olmasın.ayrıca benden haz etmeyenin başlığına yazıp ona prim kazandıracak kadar enayi değilim... Fikirlerimiz ayrı aga...
lion
Görüşünde haklısın ama herkes sadece engellese olur ama bazı insanlar olacaktır mesaj bölümünden neden eksi attığını sorup daha sonra kavgalar çıkabilir.
ambrossia
eskaza dalginligina gelip favorilere de eklerse anlayabilirsin ama onun disinda cok begenilen bir entry inde eksi atan kisi, arti atan yazarlar haricinde surekli aktif olan yazarlardan birisi olabilir.
diamond
Bana çok eksi atan olmadı ama atsada yapacak birşey yok artı arıyorsa eksi görünce çok fazla tepkiye gerek yok herkesin fikrine saygı duymak lazım.
braveheart
saygı - sevgi çerçevesi içinde demek ki beğenmemiş yazdığını. bana da eksi atılıyor bazen. mesela sabah, bayram namazından önce bayramlaşılmaz dedim, iki eksi gelmiş. gerçi benim dediğim şey dini açıdan birşeydi. yoksa beğenmiş beğenmemiş umrumda değil yani.
mai
aczican, ben sizin başlık ve entrylerinizi büyük çoğunlukla beğenirim ve bunu artı oylayarak da somut bir gösterge bırakmaya çalışırım. ama o bayramlaşma başlığındaki eksi oyu ben vermişim. :( nasıl olduğunun farkında değilim ama artı vermek isterken bir hata olduğundan kuşkum yok. Bunun için özür dilerim. genel olarak kimseye eksi oy vermem aslında. sözlük kurulalıdan beri üyeyim buraya, bilinçli olarak eksi oy verdiğim üçü beşi geçmez. Onlar da beni çok rahatsız eden entrylerdir. moderatör arkadaşımız mesajla bana bayramlaşma mesajına neden eksi oy verdiğimi sorunca durumu fark ettim. Düzelttim hemen. kusura bakmayın tekrar. engellemek isterseniz de neden diye sormam. :)
angell
Kendi adıma konuşuyorum, fikirlerim herkes ile uyuşmak zorunda değil sürekli söylüyorum zaten eğer yazımı beğenmeyip eksi atmışsa bir şey diyemem ama sadece kasıtlı olarak yapıyorsa, profilime girip birçok entry'me eski atarsa işte o zaman sorun çıkar. Çünkü sadece sabote amaçlı yapmış olur, yazılarıma değil bana eksi atmış olur.

Bazen de sistemsel sorun oluyor ve ben de çok yaşadım, artı oy verirken bir bakıyorsunuz ki eksi olmuş. Siz daha yenisiniz galiba, emin olun çok eksi almamışsınızdır. Çünkü kafayı takan biri olsaydı her şeye eksi atardı, bizzat yaşadım yani. Son olarak da eksinin bildirimlerde görünmesi demek kaos ortamı demek, çünkü herkes eleştiriyi kabullenemiyor ve kişi eksi atan yazarı bilirse ona karşı hoş duygular beslemeyebilir. Tartışma da artar, hiç gerek yok bence, zaten fazla ve kasıtlı olmadıkça siz de kafaya takmayın, amaaan eksi atarsa atsın her kimse bir şey kaybetmezsiniz ki...
aczican
Mai kardeşim. Hata elbette olur o ayrıdır. Benim böyle bir başlık açmamdan maksat, Benim her dediğimi beğenin demek için değil. Ben kimim ki. Benim kıt aklım bana yeter. Kimseye akıl verecek çapımda yok.ben bu platformda cevapladığım başlıkları hissiyatımla kendimce yazarım. Beğenmediğim entry yok mu? Ohoooo dolu... ancak genel olarak diyorum ki , düşünceye saygı demek okuyup artı vermek demek değildir.O beğenmedir.ancak şu var ki Eğer bir entry okunup eksi atılırsa gerçekten o kişinin düşüncesine saygı duyulmamış olur. Bütün bu cümlelerden seni tenzih ederim. Hepimiz burda kardeşiz. Elbet birbirimizin fikirlerini beğenir yada beğenmeyiz. Bu başlığı açmamdan maksat benden sözlerimden rahatsız olan arkadaşım var ise, onun açtığı başlığa yorum yapmamayım da benden rahatsız olmasın manasındaydı bir nebze. Ben hiç kimseye eksi atmam , bana ters ise okur geçerim. Çünkü düşünce onundur. Mai kardeşim hayrlı bayramlar hayrlı geceler inşeellah...🌷✋