etkileyici biri olmak

msln22
İnsanın yüzündeki ifadeyi değiştirmesi mümkün olmasa da, yüz ifadesi bir gülümseme ile değişebilir. yüz ifadesi mutluluk yansıttığında insanda daha güvenilir bir izlenim bırakıyor. ilk bakışta görünüme olumsuz olsa o insanları bir şekilde etkilemeyi başarırlar. Özel hayatında içe dönük kendisini eğitip tümüyle dışa vurmak. yaptığı güzel konuşmalarıyla ve hareketleri ile gülüşü ve şakalarıyla. Esprileri ile Herkes olmasa da yine birçok insanı etkileyebilir.
cicikus
Karşısındaki kişiyi etkilemek içinse bence direk kendisi olsun. Ama kendi için kendini değiştirmek ve etkileyici biri olmak istiyorsa şimdi bu da herkese göre değişir. Kimisi etkileyici biri olarak tipi görüyor. Tip güzel değilse ya da yakışıklı değilse o zaman neden içindekinden düşüncelerinden etkileneyimki diyip kestirip atıyor. O yüzden insan içini istediği kadar geliştirsin. Ne kadar çok kitap okumak ne kadar güzel konuşmanın bazen karşı tarafa karşı hiçbir artısı olmuyor tip güzel değilse. Yani birini nasıl etkilersin diyelim sesin güzeldir sesinden etkilenir, konuşma tonun güzeldir, dilini güzel konuşuyorsundur falan bunlar hep sizin kendinize artınız. Karşınıza biri çıktığında siz ilkten bu şekilde görmüyor. Diyelim tanıdı etti etkilendi e bu güzel. Ama tanıdı baktı bu çok kültürlü bu beni ezebilir diye de düşünebilir vazgeçebilir bu şekilde de. Yani çok farklı şekilde ele alınabilir karşı taraf açısından. Ama bu kişinin kendisi için büyük bir artıdır. Kendini geliştirmek çok okumak çok öğrenmek elbette kötü şeyler değil.
dizayca
Bence tam anlamıyla özgüven meselesi
Kendinden emin insan her şekilde dikkat çekebilir aslında yaptığı devasa hiçbir şey yoktur
Kendine inancı yüksektir, konuşmalarından emindir, duruşu farklıdır, sakindir, olaylara objektif bakmayı bilir ve böylelikle karşıdakini rahatça etkileyebilir
atyaka99
Eğer çoklardan biri değilseniz bir şekilde birilerini etkilemeyi başarırsınız. Örneğin herkes gibi futbol düşkünü iseniz, herkes gibi aynı şeyleri içer, yerseniz, herkesle aynı şekilde yaşarsanız sıradansınız. Eğer göz kamaştırıcı bir yakışıklılığınız veya güzelliğiniz yoksa o zaman kusura bakmayın kimse sizden kolayca etkilenmez. Güzellikte bir yere kadar, yıllara yenik düşecek bir askerdir. Ama diğer insanlardan farklı olarak fikirleriniz vardır, ilgiinç hobi tarzında uğraşılarınız vardır. Kılık kıyafetinize dikkat eden, çok az tercih edilen şeylerden zevk alıyorsanız insanlarda merak uyandırırsınız. Ama unutmayın etki merak bitene kadar, güzellik geçene kadar, para tükenene kadardır.