garip pastalar

atyaka99
Küçüklüğümüzden beri bildiğimiz anamızın cevizli, havuçlu, kakaolu kekidir. Şimdilerde garip fransız isimlerle garip garip pastalar satılıyor. Öyleki cheesecake ler Bim ve a101 de dahi satılacak hale geldi. Eskiden yaş pasta ile profiterol lükstü. Şimdi pastaneye gidince bir değişklik yapayım kendimi şomartayım diyorum. Ama okuyamıyorum ki. Allahtan resim var bundan getir diyebiliyoruz.
braveheart
garip pasta yoktur. kek farklıdır, pasta için yapılan kekler farklıdır. pandispanya adı verilir ve un, yumurta, şeker ve pasta kaktı maddesi (kabarması için kullanılan bir tür malzeme) üzerine yapılır. pastaların çıkış noktaları avrupa ülkeleri olduğundan yabancı isimle söylenmeleri normal ve en kötü ihtimalle bir çikolatalı pasta veya meyveli pasta denilir ve o işten de sıyrılırsınız. tiramisu, supangle gibi tatlılar içinse zaten eskiden yaygın değildi, evet. dış ticaretler ve yurt dışına eğitim veya iş amaçlı gidilip gelindikçe bu tatlılarda ülkemize girmeye başladı haliyle.
editexe1
Bende katılıyorum garip pasta yoktur ama bence kötü pasta vardır pastanlerde bekletilmiş bayat pastaları sevmem annen onu kendi yapacak elinin lezzetini vercek yoksa o pasta güzel olmaz.
nrgz
acayip tasarımı olan ilginç pastalardır.

o kadar tuhaf tasarımlar ki buraya görselleri koymaya çekindim.
belki uygun birkaç tanesini eklemek isterdim;
ancak sitede entry'e görseller yüklenmiyor.

not: garip pastalar diye google'da arama yaparak görebilirsiniz. yalnız şiddetle
uyarıyorum gerçekten hoş fotoğraflar değil.
yılan, kafatası...gibi ilginç tasarımlarla karşılaşabilirsiniz.
angell
Nrgz'ye katılıyorum çünkü ben de aynı konuya deyinecektim, pasta malzemesi zaten aynı fakat tasarımı çok korkunç bir hal alabiliyor. Nimetle o kadar da oynanmaz ya; çok iğrenç şekiller, şeyler ortaya çıkıyor.