günü programlı bir şekilde geçirmek

angell
Günü programlı geçirmek biraz sabır ve emek ister.Bir de kişinin zamanını boşa harcamak istemeyen biri olması gerekir.Ben pek beceremem açıkçası.Halbuki planlı olunca kişiye daha çok boş zaman kalıyor ve bütün işleri halloluyor.Bir iki gün yaparsam bir ay yapmıyorum :)
msln22
Aslında günü programlı değil de böyle insan gün içinde yaptığı işleri programını yapsa işte böyle daha kolay oluyor, mesela Bazı günler farklıdır programla yaptığın halde gün içinde o programı uymuyorsun ya Misafir geliyor ya bir yere aniden gideceksin Her neyse program dışında kalacak.
cicikus
Günü planladığınızda en azından şu saatte şu olucak bu saatte bunu yapacağım diyorsunuz. Evet bu en sağlıklısı. Ama bana göre bir şeylere saat kavramını dayatmak mantıksız geliyor. Mesela ders çalışmak. Günde 2 saat keman çalışacağım. Hayır. Böyle olmaz. Ben iki saatte hangi konuları yetiştireceğim? saat bana yeticek mi? Yani bir şeyleri yeterli görmüyorsam o saat sarkar ve diğer planlarımı etkiler. O zaman domino taşı gibi en sonunda yapacağım şeyin saati daha az olucak. Uyku saatim atıyorum 22.00 olucak ama sarktı. Böyle hayatta her şey planlayarak da olmaz. Biraz da rahat bırakmak gerekiyor diye düşünüyorum. Evet plan güzel ama kendinizi kesin yapıcam diye şartlamayın. Hayat siz plan yaparken size başka planlar hazırlıyor olabilir..
ant78
Sabah dokuz akşam altı bir devlet memuru gibi
Koğuş kalk koğuş yat bir asker gibi
Erkenden kalkılacak erkenden yatılacak gün içinde o yemekler bitecek küçük bir çocuk gibi
Hayat ne dündür ne yarın sadece BUGÜN. Prgramsız yaşamak da bir programdır.
fdd72
Saatlere bağlı programların ömrü pek uzun olmuyor açıkçası çünkü yarın ne olacağını hangi saatte neler yaşayacağımızı bilmiyoruz bundan dolayı saati saatini programlara resmi bir şey olmadığı sürece karşıyım diyebilirim ama eğer böyle bir program olmadan daha düzensiz olacam derseniz tabiki de karar size kalmıştır
nslhnynn
Hayatınızı başıboş bir şekilde yaşamayın tabiki de belirli programlarınız olacaktır ancak bunları bir robotmuşcasına saati saatine planlamak bence fazla abartı