her yerde aynı şifreyi kullanmak

lion
Birçok insan bunu yapar. Çünkü farklı farklı şifreler olunca hangi hesabın şifresi neydi diye aklına gelmeyebiliyor. Ne kadar kullananlar için kolaylık olsa da çalınma durumu fazladır.
secondcitysaint
ben de yapıyorum bunu ya, ama kategorize ederek. mesela sosyal medyaların şifresi başka ama Trendyol gibi böyle para gibi önemli şeyler işin içindeyse daha farklı bir şifre kullanıyorum şimdilik bir sıkıntısını görmedim
braveheart
bazen öyle anlar oluyor ki, şifre ile kullandığın şeylerin sayısı artar hale geliyor. kredi kartları, banka hesap kartları, sosyal medya hesapları, kapı&kasa şifreleri gibi birçok alanda şifre kullanılır hale geldi. ister istemez unutmamak için aynı şifreyi kullanan vardır. en azından gruplayan da olabilir. sosyal medya hesaplarım da bunu kullanayım, kartlarım da bunu gibi..
julia12
Çok çabuk unutan insanlar unutmamak için yapar bende çoğu yerde aynı şifreyi kullanıyorum çünkü çabuk unutuyorum.
atyaka99
Yaşlandıkça insanlar daha da unutkanlaşıyor eskiden telefonları hatırlamak için insanlar fihrist taşırlardı. Bense o zamanlar unutmamakla övünürdüm. Şimdi nerde şifre hatırlamak. Yaşlılara kızmayın bizde öyle olacağız.
nrgz
eskiden uyguladığım bir yöntemdi.
ancak bunun sakıncalı olduğu yönünde bilgilerle karşılaşınca
şifremde ufak da olsa değişiklik yaparak ileride bir hacklenmeye karşı önlemimi
aldım. gerçi benim hesabımı ele geçirip ne yapacaklar uğraşmaya değmez.

twitter, facebook, gmail, instagram, üyelik gerektiren siteler derken şifre gerektiren
hesaplar, siteler arttı. bazı üye olduklarımı hatırlamıyorum bile. neyse ki facebook'la bağlanma diye bir seçenek var da bazılarına oradan üye oluyorum.
aczican
Aslında hiç tavsiye etmem. Hem unutulunca hepsi unutulur . Hemde ele geçirilirse bütün hesaplar ele geçirilebilir . Güvenlik açısından farklı şifreler tercih edilmelidir...
myboho
Tehlikeli olmakla birlikte her hesaba ayrı şifre girip tutulması zor olduğu için genellikle yapılan bir durum. Ayrı şifreler kullanılıp not edilmesini tavsiye ederim. Sonuçta internet ortamı çokta güvenilir değil. Hatta hiç değil.
atyaka99
Okurken telefolar yoktu herkes cüzdanında telefon numaralarını yazdığı fihrist taşırdı. Ben hiç taşımadaım belki 100 den fazla telefon numarasını ezbere biliyordum. Şimddi ise banka şifreleri, internet site şifreleri hepsi farklı farlık kafa iyice bulaşık teli gibi oldu. Hepsini unutmaya başladım. Mecburan hemen hemen hepsini tek bir şifre yapmaya başladım ama gene de bazı siteler kabul etmeyebiliyor. Büyük harf kullan karakter kullan gibi. Choreme şifreleri hatırlaması güzel bir şey aslında.
cicikus
hırsızlar için tam bir kolaylık.ya da işte hackerlar için.. bu bi hatadır. buna çok benzer bir hata daha var o da 12345 gibi şifre ya da doğum tarihini yazmak da çok risklidir.
ambrossia
butun hesaplarima zamaninda 12 tane farkli rakami biraraya getirerek olusturdugum ozel sifremi koyuyorum. tabi sadece ben bildigim icin ve unutursam buyuk sorun yaratacagi icin korkmuyor da degilim. ama bunca sene unutmadiysam daha da unutmam.
msln22
telefon ekran şifresi hariç bütün hesaplarda şifre hemen hemen aynıdır. Genellikle çocuklarımın ismini şifre olarak kullanıyorum. sadece sonuna numara ekliyorum. öyle daha kolay oluyor. şifre tam olarak değişik olduğunda hesap çokluğu nedeniyle bazen şifre aklıma gelmiyor hangi şifre hangi hesabın.