iki şık arasında kalıp yanlış olanı işaretlemek

angell
Muhakkak başımıza gelmiştir bu olay ve ben çok yaşarım bu olayı eğer bir soruda 2 şık arasında gidip geliyor isem büyük ihtimal yanlış olanı işaretlerim tam olarak üzerine düşünsem veya daha ayrıntılı bakmaya çalışırsam da sürem yetmiyor böyle bir durum işte...

vegasozluk.com/foto
fdd72
Çoğunlukla yanlış olan şık işaretlenir sebebi ise cevap üzerine kara kara düşünmektir buna çözüm olarak söylenilen şey de akla gelen ilk cevabı işaretleyin deniliyor ama işte insan o anda ilk akla gelen yanlış olduğunu düşünüp yanlış şıkkı işaretliyor
enes25
HER SEFERİNDE BENİM BAŞIMA GELİYOR ÇOK CAN SIKICI BİR DURUM AMA BEN ARTIK İLK AKLIMA GELEN ŞIKKI İŞARETLİYORUM ..
bartleby
Arada kalınan iki şıktan biri doğru olacak diye bir şey yok, iki yanlış şık arasında kalıp, her halükarda yanlış olanı işaretlemek, bazı sonuçları kötü etkilese de iyi yanları da elbet vardır.Yanlış şıkka doğru bakmasına da bilmek lazım.
msln22
Herkesin başına gelebilecek türden bir olay. Çünkü gerçek hayatta da böyle değil mi İki seçenek arasında kalıp bazen yanlış olanı seçebiliriz bunun farkında olmayarak yapıyoruz fakat bir de bir getirisi Yoktur,olmuyor yani. sınavda ise 45 arasından Birkaç tanesini eleyip son iki şık kalınca iki cevap da mantıklı geldiği için seçim yapmak biraz zor olabilir.
bu durumlarda akla gelen ilk cevabın işaretlenmesi söyleniyor.
Çünkü beyin doğru cevabı ilk bakışta zaten görür ve bunu fark ettiği için de ilk cevabı seçmek yüzde seksen sizi doğru cevaplamaya yöneltir.
theramengirl
makus talihim. bu durum ne yazık ki sürekli başıma gelir ve çok kararsız bir yapıya sahip olmamdan mütevellit daima iki seçenek arasında kalırım. bahsedilen durum çoğunlukla sınavlarda başımıza gelir lakin ben şuanda bunu genel olarak hayatımı ele alarak değerlendiriyorum. ve iki şey arasında seçim yapmam gerektiğinde maalesef ki ben her zaman yanlış olanı seçerim. bazen bilirim öyle olduğunu bazen gerçekten farkında değilimdir ama durum bu. ve bu da bir çeşit murphy kanunu mu bilemiyorum ama değişmeyen bir olgu diyebiliriz.