insanların hayatını mahveden nedenler

msln22
-" geçim sıkıntısı"
- eğitim sisteminin zorlaşması
- "yanlış evlilik"
-"işsizlik"
- gelecek için endişelenmek
- "mutsuzluk"
En önemliside yakınları tarafından ihanete uğramak...
atyaka99
Hayatta yapılan tüm yanlışlar bazılarından dönülebilir, bazılarından dönülemez, Allah herkese gönlündekini nasip etsin dert verip te derman aratmasın inşallah.
unicorn
İnsanların hayatını mahveden nedenler bir kereliğine gelinen ve bir daha geriye dönüşü olunmayan bu dünyada verdiği kararlardır.İnsanlar verdiği kararlarla kaderlerinin gerektirdiği yolu çizerler.Bu nedenledir insanların yaşadığı sıkıntılar ve onları mahveden nedenler..Kimi yanlış bir evliliğin ve geçimsiz bir kocanın pençesinde kimi haytalık yaparak okuyamadığı üniversitenin hayaliyle kavrulurken işsizliğin çemberinde kimisi de belirli nedenlerle mutlu olacağım hayaliyle yaşayamadığı evliliğin umutsuzluğunda..
cicikus
Bazen unutuyoruz aslında. Biz ne yapıyorsak kendime yapıyoruz. Mahveden kişiler biziz. Bizim elimizde birçok durum. Biz istemezsek hayır dersek o şey olmaz. İnsan ne yapıyorsa kendi sonunu düşünerek yapıyor. Benim hatalarımın sonucunda çektiklerim benim aptallığım. Sorumlusu benim.
edat
Gitgide hayatımızı mahvediyoruz. İşte mahvolan hayatlarımızdan bazı örnekler ; Bir yerin nüfusu fazla , iş yeri azsa burada işsizlik sıkıntısı olur. Çoğu kişi iş bulamaz ve ailesini geçindiremediğinden dolayı intihar edebilir ya da hayatını zora sokabilir. Zayıflık takıntısı ; o kadar saçma bir şey ki bu. Yani insanları biraz rahat bırakmamız gerekir. Herkes mutlu olduğu kiloda olmalı. 69 kiloda mutlu olan da var. 50 kiloda mutsuz olan da. İnsanları karanlıklara atmayalım. Bırakalım kim nasıl yaşamak istiyorsa öyle yaşasın. İstediğimiz mesleği yapmama ; çoğu insan yaptığı işten mutsuz. Peki neden ? Çünkü zamanında çalışıp çabalamamış ve şimdilerde pişman olmuş kişiler. Hayatlarını sürdürebilmek için mecbur olarak bir işte çalışır hale gelmiştirler. Ekmek parası deyip hayatlarını sürdürüyorlar.
happy
Insanların hayatını mahveden nedenler,
Parasızlık
Çoluk çocuk sıkıntısı
Problemli aile
Problemli sevgili ,es
Sağlık problemleri
Gelecek kaygısı taşımak
nslhnynn
En büyük nedenler arasında sağlık sorunları yer alıyor bence . İnsan hayatını tümüyle tehdit eden bir sey
braveheart
işsizliğe çare bulunur da, üniversitede yanlış bölüm okumak tüm hayatını etkileyen bir durum. ömrünün sonuna kadar onunlasın ve hayatını mahvedebilir. evlilikler hayatını mahvedebilir. hatta mahvetmekle kalmaz bir hayatında olmaz. cinayete kurban giden onca kadın. kendisiyle beraber ailelerinin de hayatı kahroldu, mahvoldu. problemli kişilerin çocuk yapıp ortalığa salması. kendi ailesine belki bir zarar vermez fakat arkadaş çevresinde büyük bir zarar vermişlikleri olur. örneğin uyuşturucu. örneğin münevver karabulut. bir psikopat sevgili kurbanı kız.
aczican
İnsanların hayatını mahveden hep verdiğim 3 neden vardır.
Yalan söylemek
Alışverişte bozuk olmak
Borca sadık olmamak
Başlıca mahvolmaya sebeplerdir.sonrası parasızlık , kafa yapısı uyuşmayan evlilik , hayrsız evlat , işsizlik vs...
Gibi kişiden kişiye değişen durumlardır...bana göre ilk 3 ü başlıcalarıdır...