ıssizlik yok is begenmeyenler var diyenlere demek istedigin

kinetix
Universitedeki bolumumu bosa mi okudum dedirtip, tir soforlugu mu yapacsgim bir sorar misiniz oyle diyenlere. O ehliyeti almak bile para. Hatirlatirim. Benim param olmadiktan sonra nereye kipirdayabilirim sorar misiniz? Bana hibe edecek parasi varsa o zaman acayim bir cay ocagi. Is begenmemek degil bu, bazi isleri yapabilmek icinde para gerekir.
psy
Ülkemizde iki çeşitten de insanlar var ama çokça iş bulamadıkları için çalışmayan insanlar çok. Tamam ben ne olursa oldun çalışacam hadi buyurun
1
nero00
iş istedikten sonra iş çok ama piyasa öyle bir hal aldı ki çalıştırıp çalıştırıp para vermeyen taşeronlar da var. Öncelikli hedefimiz okuduğumuz bölümün işini yapmak ama bazı bölümler için bu baya zor
2
lupe
İş yok değil iş var ama ülkemizde işçi değil köle arıyorlar yurt dışında çalışma saatleri günde 6 saat en fazla bize bakıyorum sabah 7 gece 10 böyle yani
146
gerçekten yok. mesela ben bir erkek olarak şoförlüğüm yok, olsa bile yani tır şoförlüğü çıkıyor. bunun ehliyetini alana kadar rahat 2-3 sene bunun üzerine çalışmam lazım. ne de olsa büyük araçlar, en ufak bir rüzgara sarsılabiliyorlar. mesela şimdi ben bu iş ilanına nasıl başvurayım. söyler misiniz. ya da bayan kuaförlerine kompleci aranıyor. komplecilerde ağdaya da girer. şimdi beni bir erkek olarak bayan kuaföründe kompleci olarak çalıştırırlar mı? çalıştırmazlar. çağrı merkezleri işleri yok denecek kadar. tezgahtar desen yok, muhasebeci desen muhasebe okumadım. lise mezunuyum. okuduğum lisede anadolu lisesiydi. yani iş var da beğenmemek yok. yapamacağımız iş çok.
1omurlkmisafir
Biraz haklılık payları var. Biraz ağır iş diye 2400 lirayı beğenmeyip işsizlik maaşına razı olanlar var bu ülkede.
Evet işsizlik var ama iş beğenmeyenler de az değil.
findikkurdu
Kimisi gercekten begrnmiyor. Ama cogu kisi gercekten alani olmadigi, bilmedigi islere eleman arayışlarıni görünce ister istemez issiz sayisinda fazlalik oluyor.
yamaguchigumi
Bunu böyle söyleyen kimse kalitesi düşmüş bir kimsedir. Onun için mi bu kadar üniversiteli işsiz kalmış ve kafelerde ya da otobüslerde çalışmakta, değişik işler yapmaktadır. Bu sözü söyleyen kalitesizin karnı tok, iş arayan çocukları yok ve milletle dalga geçiyor. Bunun için mi ülkemizde milyonlarca genç işsizimiz var ?
ferdicigenclik
söylenecek çok şey var ama söyleyemiyoruz be namık.
beyaz yakalı 2 üniversite mezunu adam asgari ücrete bir fabrikada beden işçisi olarak çalışıyorsa bu tamamen hayati ihtiyaçlarını gidermesi içindir. bu işi beğenmediği halde çalışıyor lakin bir mühendis veya öğretmen için bu oldukça zordur. haketmediği bir poziyonda çalışmak istememek haklı bir tercihtir. işsizlik sorununun üzerini kapatmak için söylenen keyfi yerinde olan insanların söylediklerini dikkate almayın.
(bkz:tok açın halinden anlamaz)