istanbul trafiğinin sebepleri

findikkurdu
plansız şehirleşmeden kaynaklı olarak caddeler, buna ek olarak caddelerde hatalı park edişler, fazla nüfus ve buna ek olarak araç kullanımının fazla olması, kaza, toplu taşımaların bazı yerlerde yetersiz olması..
yamaguchigumi
İstanbul ilimizde yaşayan nüfus yoğunluğu, istanbul'daki araç sayısı, araç sayısına orantılı ve yetecek kadar yolların bulunmamas sebebiyle trafik yoğunluğu bulunmaktadır.
pigment
Bence planlı ve yeterli toplu taşıma imkanları yok vatandaşlara toplu taşımayı daha cazip hale getirilmesi gerekilmek te ki insanlar şahsi araçlarını tercih etmesinler buda bakkala süt almaya bile araba ile gitmenin önüne geçsin
skaslirale
İnsanlarin sürekli bir here yetişme cabasinda olmasi insanlarin baskasıni düşünmeyip kendi çıkarları doğrultusunda hareket edip çevresindeki insanlaridüşünmeden o insanların zorluk çekmesine neden oluyorlar.
berol
Araç sayısı 7 milyondan 17 milyon 600 binlere çıktı. Bu çok ciddi bir artış. Türkiye'de doğanlarla ölenler arasındaki nüfus farkı 1 milyon civarında ve her yıl trafiğe gireç araç sayısı da 1 milyon civarında. Tabiri caizse bütün bebekler arabalarıyla birlikte geliyorlar. Dolayısıyla bunlara hizmet verebilecek yapıyı iyi kurgulamak lazım.
kko34
Yol kenarlarına çekilen arabalar ve ana cadde yani işlek caddelere yapılan alışveriş mağzaları vs bence.
ferdicigenclik
şehir nüfusu olması gerekenin 5 katı büyüklükte. Trafikte afrikalıdan tut suriyelisine, çinlisine kadar her millete mensup birey görmek mümkün. Sorunun çözümü göç almama ve mülteci sorununu çözmekten geçer.