kırık olsa duramazsın

mai
Vücudundaki bir kemiğin kırıldığını iddia eden kişilere Türk usulü "Çıkıktır o çıkık, kırık olsa duramazsın..." demek adettendir. Sanki röntgen çekti de onu yorumluyor...
msln22
Aslında yanlış söylenen bir şeydir kırık çok acıtır ama çıktıktan Daha Çok acıtmaz, bunu yaşayan biri olarak söylüyorum mesela elin veya Ayağında çıkık olduğu zaman düzelmedikçe o acıdan yerinden durmasınız. ama çatlak ve kırık o da acıtır röntgen çekilmezse bile insan acısından anlar.:)
braveheart
kırıkta olsa çıkıkta olsa, insanın canının yanmasına sebep olur. sadece çıkıkta ufak bir müdahele bile yerine oturmasını sağlarken, kırıkta o şans yok, fazlasıyla acı verir. tabi yıllaırn tecrübeleriyle dilimize yerleşmiş bir söz.
stoneman
Ağzı boş durmayan yakınlarımızın söylediği sozlerdendir. Bir kişi vücudunda kırık dese bile "kırık olsa duramazsin" derler bilmişler. Bu kişiler her şeyde profesör dur. Bu kişileri lütfen hesaba almayın.
atyaka99
Kırıkta ağrı, şişme ve şekil bozukluğu olur. Bu şekilde anlayabilirsiniz. Diğer söylenenler bazı kemikler için doğru olabilir ama hepsi için geçerli değildir. Nice insanlar var vücutlarındaki kırıkları farketmeden yaşıyor. Bunu öğrenince şaşırıyor. Kırık çok ciddidir. Yanlış kaynarsa sizde farkına varmazsınız doktor amca tekrar kırıp birleştirmek zorunda kalır