kırılgan insanlar

nslhnynn
Etrafındaki olaylara karşı fazla hassas olan ve cok çabuk etkilenen insanlardır. Bu insanlar çok çabuk üzülebilirler . Bu nedenle insanların kalplerini kırmamak için çaba göstermeliyiz
keyfkahyasi
Bir şey söylerken dikkat etmeniz gereken insan modelidir bu kişiler. Var bende de 1 tane ne dersem alınır sonra gönlünü almak ile uğraşırım.
cmelezoglu
1. Duyguları daha 'derin' hissederler.
2. Diğer insanlara göre daha fazla duygusal tepki verirler.
3. "Bu kadar ciddiye alma yahu!" ve "Neden bu kadar hassassın anlamıyorum..." cümlelerine maruz kalmak bu insanların kaderinde vardır, maalesef.
msln22
Çok çabuk kırılgan İnsanlar genellikle en çok sevdiklerinden bir söz duydukları zaman çok çabuk kırılır. kırıldığı zaman da haliyle çok üzülürler,
o kadar duygusal olmak da nsanın psikolojisi için hiç iyi değil ama maalesef yaratılış böyle iİnsan bir türlü üstünden atamıyor.
cicikus
Söylenen birçok şeyi üzerine alınan kırılan yanlış anlayan insanlardır. Ama şimdi bu insanlara da hak vermek gerekiyor. Bazı insanlar da var öyle şeyler söylüyorlarki yani kırılmamak elde değil. Herkes bir şeylere dikkat etse bunlar olmayacak. Yani belki o kişiler kırılgan değildir de sizin laflarınız çok iğneli olabilir. Siz belki de dikkat etmelisiniz. Bir soru soruluyor mesela öyle bir cevap veriyorki bazıları hayır, yok ya da evet demek yerine öyle bir cevap veriyorki sanki sorarken dalga geçmişsin de damarına basmışsın gibi.. Bazıları da gerçekten böyle sert dilli insanlar.