kurban pazarlığı

editexe1
Kurban pazarliklari çok eğlenceli olur eli tutacaksın sallaya sallaya pazarlığını yapicaksin ama bu sene Corona dan dolayı malasef yapamadık.
mervece
Kurban bayramı ile aram pek iyi değil ve hayvan kesimine sıcak bakmadığım için ben bu bayrama bir türlü alışamadım ki zaten babamı da bu bayramda kaybettiğim için ekstra bir gıcığım kendilerine
atyaka99
Fİyat düşmüyor ki daha da düşüreni görmedim aslında yoksa kolu koparana kadar sallarım. Her sene fiyatlar belli her yıl 500 artıyor..
zeroberto
Kurban pazarlığı yaparken elinin kemiği kırılan mı dersin omuzu çıkan mı? Velhasıl trajikomiktir ya da sadece komik.
braveheart
bu sene bir koyun ortalama fiyat 1800-2000 tl civarında. çocukluğumda hatırlarım, bir koyunu 300-350 liraya alırdık. çocukluğumda dediğim bundan 16-17 sene öncesi. yani öyle çok da bir fazla pahalılığı yok gibi düşünüldüğü zaman. şuan ki enflasyona göre bize pahalıymış gibi geliyor sadece. alım gücü düştüğü için. birde, besiciliğe yani hayvancılığa layığıyla destek verilmediğini düşünüyorum. bu hayvan yetiştiricileri sadece saman almıyor. bu hayvanların bakımıdır vesairedir, baya masraf yaptığı için fiyatlar ortalama olarak bu şekilde. tabi pazarlık da yapılacağından bu kurban pazarlarında pazarlık payı da bırakılıyor tabi satış yapılırken. o yüzden şansınızı deneyin kurbanlık alacak olanlar.
boss
Şimdi bazı uyanık hayvan sahıpleri coronayı fırsat bilir abi corona bizide vurdu bir lira bile düşüremem deyip pazarlığa bile yanasmaz emınım en ıyısı köyde tanıdıgın olacak tarlan olacak ona vereceksin tarladan hayvanına o bakacak küçükken alıp kurbana da kesican yarı yarıya kar eder kurbandan önceki aylarda hayvanların fiyatları düşük kurban gelınce fırlıyor bırden