mağrur olma padişahım senden büyük allah var

polyanna
Osmanlı devletinde özellikle cuma namazına giderken söylenen, kibirli olmanın bir gün toprak olacağın gerçeğini değiştirmeyeceği hoşuma giden bir söz. Söz ile ilgili çeşitli rivayetler ve hikayeler de var.
bahartugran
Kibirli insanlara layıkıyla demek istediğim sözlerden biridir. Aslında anlamı da çok iyi,kibirli insanların nasıl böyle olduğunu merak etmiyor değilim. Sende elbet bir gün toprak olacaksın ne bu kibir..
1omurlkmisafir
Günümüzdeki tüm siyasetçilere söylenmesi gereken bir cümle. Sıradan belediye başkanı bile kibirli. Milletvekilleri zaten kendilerini ulaşılamaz görüyorlar. Halbuki bir nefes canımız varken bu kibir çok saçma.
boss
Gururlanma ey insan oglu kim yanına götürebildiki malını en iyi mal dünyada hayırlı dinini güzelce öğrenmiş evlat yatistırmek öldüğünde arkandan fatıha okuyabılecek evlat çok önemli kım bilirdiki virus yuzunden mevlıtler yasaklanacak bir hoca bulamadık vefatının 3. Gunu kuran okuyacak 2 ev ayarladık gayet dıkkat edılerek erkeklere kuranı abim okudu kadınlara ben en iyi kazandıgı da bu oldu yanına