mars

1omurlkmisafir
İnsanoğlunun ilk keşif uydusunun 45 yıl önce indiği gezegen. İnsanlar O günden bu güne Mars'a koloni kurmak için uğraşıyorlar.
İnsanın gözü doymuyor, dünya yetmedi bize.
lupe
dünya'yı bu hali ile tüketmeye ve doğaya karbon salmaya devam edersek ileride geleceğimiz nokta'nın mars'ın şu anki haline benzeyeceğini düşünürüm devamlı. bugün biz nasıl mars'a uydu gönderip inceliyor ve eski mars'ta okyanus vardı,akarsular vardı diye araştırmalar yapıyorsak belki de ileride bizden daha ileri uygarlıklar üzerinde artık hayat olmayan dünya'daki insan medeniyetini inceleyip dünya'da hayatın neden bittiği ile ilgili çalışmalar yapacaklar.
yafes21
Samanyolu galaksisinde ; dünyaya en yakın, güneşe uzaklığı 4. olan , kızıl gezegendir. soğuk ve fırtınaların çok odulğu bir gezegendir. insan oğlu 1975 li yıllarda ilk kez marsa uydu göndermiş ve yaşanılabilir olmadığına karar vermiş.
cmelezoglu
Ben bizden sonra ki nesillerin değil bizim neslimizin bu mars projesini göreceğine inanıyorum.Çünkü küresel iklim değişikliği 2015 te geri döndürülebilen eşiği geçti yani bu eşiği kaçırdık dolayısı ile tüm dünya toplumları aynı anda karbon tüketimini bırakmadığı taktirde 2055 e kadar dünyanın yaşanmaz hale geleceğini ve 6.kitlesel yok oluşun içerisinde olduğumuzu iklim bilimciler deklare etti.Dolayısı ile başka bir gezegene kaçış projeleri çok acele olarak hızlandırıldı.Ha kim gidecek derseniz tabii ki de 9 milyar insanı taşıyamayacaklar bu kesin.Parası olan elitler ve işinde uzman kalifiye kişiler seçilerek belki mars belki başka bir yere insanlar taşınacak geriye kalan sıradan milyarlarca insan ölüme terk edilecek bence olacak olan budur.