moderatörler kopya içeriği nasıl anlıyor

ambrossia
sozlukteki moderatorler kopya icerikleri nasil anliyorlar hep merak etmisimdir. acilan tum basliklari, yazilan tum entryleri google da aratip kontrol mu ediyorlar? eger boyle ise isleri gercekten zormus.
msln22
Buna bir moderatör en iyi cevabı verir. kopyaları hepsini ben tespit ediyorum.. benim için çok kolay yazarın cevabı anasayfaya geldiği zaman eğer aktif isem yazısına bakıp kopya olup olmadığını hemen anlıyorum. Şüphelendiğim bir cevap ise hemen araştırıyorum araştırdığımda da zaten çok fazla zaman almıyor hemen buluyorum.eğer başka siteden veya sözlükten tıpatıp aynı kopyalayıp Yapıştırmış ise o cevap silinir ve gerekçede entry sahibine iletilir. Eğer bilgi başlığı İsa tıpatıp aynı değilse %30 %40 benzetmek Olsa Bu kopya içerik sayılmaz. fakat bazı yazarlar ekşi sözlük'ten sor hadi sitesinden TDK sözlükten başka sözlüklerden başka yazarların kendi fikirlerini yorumlarını belirttikleri yazıları dahil oradan kopyalayıp kendi yorumumuymuş gibi buraya yapıştırıyorlar yani bunu görmemek için kör olmak lazım.:)
aczican
Msln22 arkadaşımın o bazı dediklerinin içinde bende vardım😀 bunun için 45 başlık enrty tekarar sildim kendimce yorumladım. Deyim olarak arayıp bulduğum ve açtığım başlığın googledeki manasını yapıştırıyordum ve bunu normal sanıyordum.Sonra msln22 arkadaşım , deyimi paylaşabilirsin ama kendi yorumunla deyince,bu bana 45 entry düzeltmeye mal oldu...