müslümanim diyip yalan konusmak

tas
gayet normal bir durumdur. Müslümanlar insandır. Müslümanlık kusursuzdur ancak insanlar ve dolayısıyla Müslümanlar kusurludur. günahkardır. günahlardan kaçınmak için elinden geleni yapması gerekmekle birlikte her Müslüman çok sayıda günah işler. insanların üzerinde Müslüman oldukları için baskı oluşturmak ve mükemmel olmalarını beklemek saçmadır ve haksızlıktır.
cicikus
Sadece yalan mı? Dedikodu yapan var ya. sorsan ama müslüman, kapalı, namaz falan kılıyor. Ne güzel müslümanlık ya var mı böyle bir müslümanlık.. Aman banane millet ne yaparsa yapsın, sonuçta her koyun kendi bacağından asılacak.
1omurlkmisafir
Müslümanım deyip namaz kılmamak kadar kötü olmasa gerek. Tabi yalan söylemek dinen de ahlaken de doğru değil ama insan önce kendisine bakmalı. Müslümanı yalan söylüyor diye eleştirenler İslam'ı dört dörtlük yaşıyorlar mı acaba?
Bir insanı eleştirirken önce kendimize bakmalıyız? Biz ne kadar doğruyuz ki insanları eleştirebiliyoruz?
msln22
Yalan söylemek Her çeşit günahtır Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem Yalanın küçüğü veya büyüğü yoktur yalan yalandır yalan küfürdür. Yalan ne kadar günah olduğunu bile bile insanlar yalan söyleyip namazda kılıyorlar Oruç tutuyorlar. yalan söyledikleri için ibadetin onlara yasak olduğu da söylenemez. Yalan da söylese namaz Müslümanın burcudur.

( Nalh 105 ) ( ayetinde Yalan söyleyen veya iftira eden ancak Allahü Teala'nın ayetlerine inanmayanlardandır. Onlar yalancıların ta kendileridir. )
sabribeynapiyosunuz
felsefi olarak konuşuyorsak, öldürmenin bu kadar kolay geldiği bir dünyada yalan söylemek çok da şey değil. dini olarak da tabii ki kesin kararlardan biridir hatta istisnasının olmaması gerekir.
atyaka99
Yaptığı ile konuştuğu bir olmak lazım ama hala namaz kılan bir çok günahkar var maun suresinde zaten bu konu çok güzel açıklanmış durumda.
boss
Peygamber efendimize müşrikler gelip sormuşlar Ya Muhammed müminler hırsızlık yaparmı cevaben yapmazlar ama belki nefislerine uyup yaparlar yine Ya Muhammed müminler zina edermi yapmazlar ama belki nefislerine uyup yaparlar yine sormuşlar Ya Muhammed peki yalan söylerler mi şiddetli bir şekilde yerinden kalkıp LA YANİ HAYIR ASLA YALAN SÖYLEMEZLER diye cevap vermiş bu yüzden Peygamberimizin mirası olan yalan söylememek bize yapışsın ne olursak olalım dosdoğru olalım aynı Kuranın ilk harfi elif gibi