müzik aletleri çalmak

edat
Hepimizin çok yorucu bir hayatı olmuş olabilir. Ama biz bu olaylara inat bir şeyler yapmalıyız. Yani kendimize en az bir tane hobi edinmeliyiz. Bu hobiler şöyle olabilir ;
Müzik aletleri çalmak.
Resim çizmek.
Bahçeyle uğraşmak.
Çobanlık yapmak.
Deniz kenarında yürümek , koşmak.
Şarkı söylemek.
Evcil hayvan beslemek.
yamaguchigumi
Müzik ruhun gıdası olduğuna göre müzik dinlemek kadar, bir müzik enstrümanı çalmak da ruhu dinlendirir ve insana huzur verir. Bu sebeplan dertlerden uzaklaşmak, ruhu dinlendirmek ve hayatımıza iyi bir yön verebilmek için müzik aleti çalmak gerekir.
esnoktm
herhangi bir müzik aleti çalmanın, ruha iyi gelen bir yanı mutlaka var, her şeyden kaçmak istediğinizde kendi ellerinizin değdiği notaları duymak terapi etkisi yaratıyor. sırf bu yüzden zamanında gitar çalmayı öğrenmiştim. hala canım sıkılınca bir uğrarım kendisine.
fdd72
İnsanı değiştirebilcekte bir şeydir aslında. İnsanın daha önce hissetmediği duyguları hissetmesidir bu da inanılmaz keyf ve zevk uyandıran bir şey çalmak üstüne parçalar okumak ruha vücuda iyi gelen insanın sinirlerini törpüleyen bir şey zaman olursa insanın en az bir müzik aleti bile çalmayı öğrenmesi gerek kendini bu güzel şeyden mahrum etmemesi gerek
cicikus
Müzik aleti çalmak güzeldir evet ancak o süreç çok sıkıntılıdır. Üflemelilere başlarken özellikle en başta baş dönmeleri yaşarsınız. Telli enstrümanlarda entonasyon çok önemlidir. Boyun ağrıları olmaması için egzersiz yapılmalı, gam ve etüt ile başlanılmalı çalmaya, ayna karşısında çalışılmalı, notaların süreleri eksik fazla olmamalı, doğru tutuş ve duruş olmalı yoksa sonradan düzeltmek çok zor olabiliyor. Parmaklar çalıştıkça nasır tutar ama sonra geçer. Ara ara yine tutabilir. Böyle değişik bir süreci vardır. Ama çalışma, biraz yetenek ve kulak işidir. İşitmeniz de iyiyse hızla ilerlersiniz. Çünkü çalmada özellikle işitmesi iyi olanlar daha hızlı ilerleyebilir, bastığı notaları bilirler daha kolay ezberleyebilirler..