namaza odaklanamama

papatya
Genelde şeytan işidir aklı kurcalayan bütün her şey namaz esnasında akla gelir ve namazın huşusu bozulur. Beyni temizleyip öyle namaza durmak gerekir.
angell
NamaZa başlangıçta ellerin arka kısmı dışardaki olayların namaza dahil olmaması için kaldırılır fakat kimi zaman kişi namazda o kadar çok şey düşünür ki kaç rekat kıldığını bile unutabilir. Ben de kimi zaman yaşıyorum ve olur olmaz her şey aklıma geliyor.
NamaZda sadece yüce yaratıcı ile iletişim içinde olmak gerekiyor. Bence bu eğer namazı bir nebze farklı yöne götürüyor ise o namaz için tevbe namazı Kılınmalı.
msln22
Namaz kılarken ister istemez İnsanın aklı bir yerlere gidiyor tam ibadete durmuşken bir anda bir şey insanın aklına geliyor bazen namazda olduğunu hiç fark etmiyoruz Sadece selam verirken namazda olduğunu fark ediyoruz işte insan namaza durduğu zaman Niyet edip Aklından bir şey getirmemesi gerekiyor. huşu içinde namaz kılmak gerekir.
atyaka99
İlk zamanlar namaz kılınırken huşu içerisinde oluyor sonrasında insan beyni devamlı çalışıyor. Nedense istemdiğimiz halde bu oluyor anlayamıyorum.
bilaliizm
Her namaza başlangıçta kılacağımız namazın son namazımız olduğu düşüncesi aklımızda olursa odaklanma sorunumuz kalmayacaktır diye düşünüyorum. Tabii gerektiği gibi uygulanabilirse..
boss
Namaza başlarken vesvese çok oluyor başlamadan bir fatiha 3 ihlas okuyun Allahım kendimi sana emanet ettim vesveseden uzak eyle deyip namaza niyet ederken dil ile değil kalp ile niyet ediniz birde TV ye yakın yerde olmamaya dikkat ediniz inş bir nebzede olsa vesvese azalır
happy
Namaz kılarken Genel de vesvese gelir. O yüzden onları takmamak devam etmek gerekir. Zaten biz günahkâr insanlarız. Namaz da o husuyu yakalamak çok zor bizim icin.Bunun için maneviyatte level atlamak gerekir sanırım.