para sıkıntısı

eersinakcann
Ülkedeki gerek faiz gerekse enflasyon oranı olsun hat safhada diyebilir miyiz ?
Bugün bir limonata içmek istiyorsun devletimiz KDV yetmediği gibi bir de ÖTV vergisi alıyor. Zaten ülkemizde herkes zengin ya ... Telefon almak istiyorsun taksit seçeneğimiz elimizden alındı. Yurt dışından almak istediğimizde ise 1500 ₺ vergi ödemek zorunluluğu olan bir ülkede yaşıyoruz. Orta derece bir evin kirası 1200 ₺. Bunlar bir yana kişi başına ne kadar gider olduğu, ne kadar gereksinimi olduğuna bakacak olursak 400-500 lira açıkta kalıyor, asgari ücret dahi yetmiyor. Bakalım bu sene asgari ücretimiz ne olacak, çalışanların maaşları ne gibi şekillenecek hep beraber göreceğiz.
hasan355
Para sıkıntısını bir çok insan yaşar bende dahil olmak üzere asgeri ücret 2 bin tl ve bu miktar ile ev gecindirmek zor kiralar 1000 den aşagıya değil sigara icen biri aylık 600 de sigaraya verse ev ihtiyacı felan gecinmek zor herşeye zam geldi zaten kötü bir şey parasızlık.
nslhnynn
Ülkemizde artık çoğu şey oldukça pahalı bir hale geldi ve yaşam artık insanlar için daha zor . Gebelde normal düzeydeki bir ailede geçim sıkıntıları görülüyor . Bu nedenle insanlar maddi açıdan çok zorlanıyorlar
msln22
Para sıkıntısı olmayan varmı, Gerçekten var mıdır acaba mutlaka insanın parası ne kadar olsada bir yerden mutlaka bir sıkıntısı vardır. para sıkıntısını çekmeyen yoktur diye düşünüyorum.