benim kalbim temiz

samsam
Kalbimin saf olduğunu söyleyen birçok insan görüyoruz. Ama saf yürekli insanların bunu her zaman söylediğini sanmıyorum. Çünkü kalpte saf olan insanlar ruhlarını ve kalplerini ibadetleriyle, Tanrı'ya olan inançlarıyla, nazik sözleriyle ve eylemleriyle gösterirler.

yazın okullar açık değil

bilalccc
Aslında bu yaz tatili meselesinin gerçek yüzü canımız ciğerimiz sayın bakanımızın öğrencilerin tatil yapmalarını istemesi değil. Düzenin bozulup sınav sistemlerinin karışmasıyla içinden çıkılamaz bir karaşıklağa gidilmesini istememesi.

pazartesi günlerinin berbat olması

msln22
Pazartesi günleri berbat demek Biraz yanlış olur. Yani pazartesi günlerinin zorlukları demek en doğrusudur. Pazartesi günü öğrencilerin okula başlayacağı göndür Işçilerin işe başlayacağı göndür onlar için biraz zor gün geçiyor. Insan yaşadığı sürece mutlaka bu günleri görecektir.

rafting

lupe
Rafting, debisi bir miktarda olsa yüksek ve akış hızı ortalamanın üstünde olan nehirler üzerinde yapılan ekstrem bir spordur. Kabaca “Raft” adı verilen basit bir bot ile, oldukça azgın bir şekilde akan nehre karşı verilen bir mücadeledir.

voltran

muratd
80 li yıllarda ülkemizde yayınlanan en kral çizgi film. 5 tane aslan robotun oluşturduğu daha büyük bir ribat alayını hizaya sokuyordu

yiğidin harman olduğu yer

1omurlkmisafir
Bir rivayete göre bu sözün hikayesi Timur'un Sivas'ı yerle bir etmesine kadar gider. Timur Sivas'ı ele geçirdiğinde tüm şehri yakıp yıkmıştır. İnsanları büyük çukurlara attığı söylenir. Ölmüş insanların üst üste yığın gibi olması bu sözün doğmasına sebep olmuş.

grafit

angell
Karbonun doğal bir allotropudur.Altıgenlerden oluşmuş bir tabaka şeklindedir.karbon atomları arasında tek ve çift bağ bulunur.
Günlük hayatta şu alanlarda kullanılır:
-kurşun kalem ucu
-koalen
-elektrik sanayisi
-Boyacılık
-motorlarda
...

ürün yerleştirme

bucky
Genelde bundan nefret ederim en böyle izlenmesi gereken önemli anında araya bi şey koyarlar ve dikkat çeker bana sinir bozucu geliyo reklamın ıyisi kötüsü olmaz demişler ne yapalım buna da katlanıyoruz

gece geç yatmak

atyaka99
Geceler daha dingin ve dah yapılabilir şeyler var evden çıkamadığımız için gece ne kadar oturursak ertesi güne o kadar geç başlarız ve can sıkıntısı o kadar az çekeriz diye düşünürüz ama biyoritmimiz bozuluyor. Uyku düzeni kaçınca vücut farklı davranmaya yağ depolamaya başlıyor, hormonlar düzensiz salgılanıyor. Uyandığımızda biraz daha agresif oluyoruz bu yğzden. Öte taraftan ömründen gün eksildi diye sadece mahkumlar ve askerler sevinir bizim sevinmemiz dolu dolu yaşamamız lazım. tanrının her günü bize bir lütuf.

ramazanda başımıza gelecekler

2901
Ramazanın ilk günlerinde bilinçsizce suya elin gidicek oruçlu oldugun aklına gelicek ve usluca bardağı bırakıcaksın.
Geçe uykunu bölüp sahura kalkıcaksın. Uyumak tatlı gelsede bütün gün aç kıvranmaktansa uyanmak daha iyi..
Ama Ramazan bir başka güzel

sobalı ev

limoncicegi
Gürül gürül yanan sobanın üstünde çay, kestane hatta kahve pişirebilir, su ısıtıp pek çok işinizi görebilirsiniz. Tek sıkıntı ısıtılan oda sayısının az olması.genelde oturulan odalarda yakılır sobalar. Doğalgaz sadece bütün evi ısıtmasi yönünden cazip olabilir.

emeklilerin sorunları

mai
Ülkemizde emekliler emekli maaşlarının çok düşük olması nedeniyle geçinmekte zorlanıyor. Ömrünü çalışarak geçirmiş yaşlıların rahat etmeleri gereken dönemlerinde zorlanmaları üzücü.

okyanus etkisi

lupe
psikanalitik teoride, kökleri yaşamın ilk evresinde, bebeğin dış dünyanın veya ego ile ego olmayan arasındaki ayrımın farkına varmasından önceki dönemde yatan sınırsız bir güç ve buna eşlik eden bir bütün olarak evrenle özdeşim duygusu. "oceanic feeling" diye de geçer. çeşitli şamanik ve pagan pratiklerde ritüel olgusu içerisinde tecrübe edildiğinde kişisel transformasyon yaratan eşsiz bir tecrübedir.