sağlık sistemi

emrebulut
sağlık sistemimize şükürde edemem isyan da edemem çünkü çok daha kötü ülkeler var bu konuda fakat ülkemizin durumu pek iç açıcı değil maalesef bu durum ülkemizin etiketlenmesi açısından da kötü

ben 10

lupe
Çocukluğumda ilham aldığım nadir çizgi flimlerden değişk karakterlere bürünüyordu kuzeni ve dedesi vardı unutmak mümkün değil :)

bunca yükü bunca derdi zalim felek bana verdi

kinetix
rahmetli müslüm gürses'in seslendirmiş olduğu bir şarkı... Bunca gamı bunca derdi, Zalım felek bana mı verdi, Herkes muradına erdi, Yine Cananım gelmedi, Erisin dağların karı, Soldu gönlümün baharı, Ecel kapımı çalmadan , Sen geldin gönlümün varı... ne güzel de söylemişti müslüm baba.

belediyelerdeki torpilin önüne geçme çözümleri

rascoln
biliyorsunuzki ülkemizin kanayan yaralarından birisi bu torpil işleri işte belediyeler üstünden gidersek buralar da uzman olduğunuz bir konu olsa bile işe alınmıyorsunuz ancak biryerlerden tanıdığınız parti teşekilatların dan sizin arkanızda duracak biri varsa eğer yerleşme şansı gayet yüksek işte geleim çözüme belediyelerde alınan personeller sınavla alınması ilk akla gelir merkezi bir sınav uygulanması ve tüm belediyelerin personer alırken bu sınavı vbaz alma zorunluluğu olsa böylelikle hakedenler oralara da yerleşir hem de işten atılma riski olmaması güzel yanı bakın şimdi diyelim bir belediye kadrosundasınız seçim oldu başka değişti o başkan sizi direk şuplar niçin kendisinden önceki başkan döneminde işe girdiğiniz için intikam almak amaçlı sizi kullanıyor buda kötü son ve mutsuz uyaşamlar demek bunların olmaması için bu tarz bişey geliştirilebilir

yerde para bulup almak

msln22
Yerde para bulup cebine atıp hiç kimseye sormadan o parayı harcayan var. bir seferinde 8 yıl önce 100 TL bizim Pencerenin önünde gördüm Bir hafta boyunca bütün komşulara sordum kimindir diye hiç kimse sahip çıkmadı ama o parayı ne evime ne çocuklarıma yedirdim bizim komşu dul bir kadın vardı onun çocuklarına verdim. Yerde buldum sahibinin hayrınadır dedim. yani Eğer yüklü bir para olsa polise teslim ederim Eğer az da olsa sahibi hayrına ihtiyacı olanlara veririm.

zorluklarla mücadele

yamaguchigumi
zorluklarla mücadele ederken kazanmak için inançlı olmalıyız. çünkü yanımızda bizi manevi olarak koruyacak tek varlık allah'tır. tabi bu arada yine yanımızda ailemiz ve sevdiklirimizin dua ve destekleri vardır. Allah kimseyi inançsız ve imansız yapmasın. Ve tüm ailesinin duasını almayı nasip etsin. Amin.