temizlik hastası

bal10cuk
Hem kendini hem çevresinde ki kişileri yorar. Temizlik imandan gelir temiz olmak gerekir evet ama titizlik değil. Titizlik aşırıya kaçma durumudur ve her şeyin fazlası zarar.

memurlar.net

mai
Memurları ilgilendiren gelişmeler, sınavlar gibi konularda paylaşımlar yapılır. Aslında memurlar dışındaki gruplar tarafından da takip edilen bir sitedir.

bu kadar enayi varsa ben ne yapayım diyen dolandırıcı

polyanna
Aklıma Galata Köprüsünü bile satan gelmiş geçmiş en efsanevi dolandırıcı "Sülün Osman" geliyor.
Hikayesini okumanızı tavsiye ederim, bayağı enteresan.
Hiçbir şey dolandırıcılık gibi iğrenç bir eylemi meşru kılmaz ama, Galata Köprüsünü bile satın aldığını düşünen insanlar varken yapılanlar fazla söze ne hacet dedirtiyor.

izcilik

asi
Çocuk ve gençleri tam anlamıyla topluma yararlı, insanları seven, onlara yardım eden, doğayı ve çevreyi koruyan, vatanına yararlı, iyi bir insan olma sanatıdır.
İzcilik, gönüllü, üniformalı bir gençlik faaliyetidir.

dost ve müttefik bildiğimiz hain abd

aradai
Abd ne zaman müttefik olmuş ki 1947 Truman Doktirini ve sonrasında Marshall Planı ile Köy Enstitüleri kapatıldı. Kıbrıs Barış Harekatı yapıldı diye ambargo uygulandı , zeytinyağı üretimine ket vurdurdu kendi mısır yağarını bize sattı , amerika istedi zamanın başbakanı Süleyman Demirel haşhaş ekimine kota koydu, 1980 askeri darbesi bizzat CIA istedi oldu, yıllar içinde bu ülkeyi adım adım kendine bağımlı etti, yani Amerika hiçbir zaman Türkiye'nin dostu yada müttefiki olmamış sadece öyle görünmesi gerektiği için rolünü iyi oynamıştır.

0-5 yaş çocuğu olup çalışan kadınlara 650 lira maaş verilmesi

emrerensah
2019 Türkiye'sinde yapılanlardan sonra pek de şaşırtmayan bir olay malesef
Milletvekilinin bu kadınların 25-30 misli para aldığı bu ülkedeneyin mantıklı neyin mantıksız olduğu sistemi kuranların insiyatifine bağlı olarak bırakılmış durumda.
Ülkede son dönemdeki operasyon olayları da bir kesim insanın büyük resmi asla göremeyip at gözlüğünden bakarak ülkenin başındaki adama minnet etmesi ve olacaklardan bir haber olması

çocuklarda hiperaktiviteyi gidermek

unicorn
Hiperaktivite sürekli aktif olan dikkat dağınıklığına sebebiyet veren bir durumdur.Bu çocuklarda olduğu gibi her bireyde her yaşta görülür.Hiperaktif insanlar aslında zeki insanlardır.Ama dikkat dağınıklığı problemi bunun önüne geçer.Bu yüzden bu gibi nedenlerle karşılaşıyorsak eğer psikiyatri bölümüne gidip ilaçlarla destek alabiliriz.Çoculardaki hiperaktifliği ise yine psikolojik yardımlarla ve onlara program yapıp onları bu programa uymaya zorlayarak ve dikkat egzersizi yaptırarak üzerlerindeki bu bitmez enerjinin önüne geçebiliriz.

sürekli karar değiştirmek

nrgz
fikir değişikliğinin kaçınılmaz bir sonucu.

iki seçeneğin de olumlu ve olumsuz tarafları zihninizde dolaştığında fikir değişikliği
kaçınılmaz oluyor. birine karar verdiğinizde o kararın olumsuz tarafları aklınıza gelirken,
diğer seçeneğin olumlu yönleri size karşıdan yeşil ışık yakıyor. bu durumda
hemen karar değiştiriyorsunuz.

Bu kez verilen bu yeni karar da sizi rahatlatmıyor; çünkü
karar kıldığınız yeni seçeneğin negatif yönleri gözünüz önünde film şeridi gibi geçerken
vazgeçtiğiniz şey cazip geliyor. işte benim sürekli fikir değiştirmenin sebebi.

(bkz:kararsızlık) gerçekten zor bir şey...
aynı zamanda çok yorucu....
umarım iki seçenekle aynı anda karşılaşmam.

ekmeklerin 1.5 tl olması

dilruba
Marie Antoinette gibi "Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler!" demelerinden korkuyorum ben de. Ayrıca bir bilgi notu: Bu söz, Marie Antoinette'i (Fransa Kraliçesi ve Avusturya arşidüşesi) kötülemek ya da sözü popüler yapmak amacıyla, Marie Antoinette'e mâl edilmiştir. Onun tarafından söylendiğine dair hiçbir kanıt yoktur. Bir galat-ı meşhur olarak kullandım.

http://www.mynet.com/cevaplar/ekmek-bulamiyorlarsa-pasta-yesinlersozu-kime-aittir/5744360

yazarların kullandığı operatör

epelek
vodafone kullanıyorum. ama numaramı neredeyse tüm operatörlere taşıdım. vodafone bir dönem çekim konusunda o kadar sıkıntılıydı ki turkcell'e geçtim. ara ara pahalı olduğunu düşünsem de memnundum. malum protestolardan sonra bende tekrar vodafone'a geçtim. eskisine nazaran çekim konusunda pek sıkıntı yaşamadım. ama eylül depreminde hizmet verememesinden sonra ciddi sıkıntılar var. sabah attığınız mesaj gece saatlerinde iletiliyor vs. yine de başka operatör düşünmüyorum umarım düzelir.

badanacı

yamaguchigumi
İnşaat yapıldıktan sonra, sıvayan yapılır. Bütün bunların sonunda boya ve badana işleri yapılır. Binanın iç ve dış cephe boyamalarını badanacı ve boyacı ustaları yaparlar. Kartonpiyer kaplamalarını da bu ustalar yapar.