şarkıya farklı bir yorum katmak

angell
Her sanatçı kendi yorumu ile şarkıları seslendirir ve tarzına uygun olarak seçer fakat bazıları o kadar çığır açar ki şarkının orjinal halini unutturabilir.
Soner Sarıkabadayı da "Diyarbekir yoluna " şarkısında yaptığı Cover ile orjinal söylenen halini unutturdu.
yamaguchigumi
Her müzisyen söylediği şarkıya kendi yorumu katında o eser daha da güzelleşir. Bu sebeple iyi ve işini bilen sanatçılar taklitçi olmazlar. Kendi yorumlarıyla eserleri seslendirirler.
cicikus
Önceden söylenmiş bir şarkıdır mesela, bir başka şarkıcı o şarkıyı kendi yorumunu katarak söyleyebilir. Enstrümanları değiştirebilir, tarzı değiştirip okuyabilir. Şarkıya yeni bir nefes getirebilir.
limoncicegi
Bazen güzel sonuçlar ortaya çıkabiliyor tabi ama bazen de çok kötü olabiliyor. Kullanılan enstrümanlar, söyleyen kişinin yorumu herşey etkili tabi bunda. Bu konuda en çok beğendiğim kişi funda arar.her albümünde eski bir şarkı yorumluyordu bir ara.hala yapiyormu bilmiyorum.sarkilarin düzenlemesini de eşi Febyo Taşel yapıyordu ve bu konuda çok iyi olduğunu düşünüyorum.
bartleby
Yıllardır gördüğüm ve okuduklarım kadarıyla, hali hazırda var olan bir şarkıyı kendi yorumuyla yeni bir tarza iyi bir şekilde yansıtabilen yorumculara sanatçı deniyor. Son yıllarda özellikle sosyal medya bu alanda çok fazla insanı ön plana çıkardı ve ne yazık ki çok iyi işlerin yanında algılarımız rezalet şeylere de maruz kalıyor.
msln22
İlkay Akkaya'dan acılarım var Dünden yaralı geçer mi canım. Şarkılarını beğenerek dinlediğim bir sanatçı