sıradışı insanlar

nslhnynn
Dünyada bir şeyleri değiştirebilecek kapasitesi olan insanlardır . Sıradışı insanlar içerisinde dahi olanları da vardır , cok tehlikeli olanları da vardır . Bu insanların yaptıkları şeylere göre değişiklik gösterir
skaslirale
kahveden bir kaç işsiz amca çağırıp rönesans, modernleşme, sanayileşme, emperyalizm ve tarih üzerine konuşturdukları bir saçma program. bir ulusal kanalda olabilecek en fantastik program. şahan'ın ilk dönem yaptığı tartışma programı skeçleri gibi.batı merkezli tarih yazıcılığını eleştirirken adamın biri liberte, egalite ve fraternite esas bizim kültürümüzde var, insanlar cahil kalmış dedi. sunucu olacak tipi tip bir konuğun müslümanların tıp konusunda ilerlemesine atfen baya ciddi bir şekilde berberlerimiz bile ufak ameliyatları yaparlardı bile dedi.hani bu kafanın ülkeyi yönettiğini bilmesem baya gülerdim ama gerçek olduğunu bilmek insanın gözünü korkutuyor.
cmelezoglu
1. . Elisha Gray – Telefonun fikir öncüsü
Elisha Gray Amerikalı bir elektrik mühendisiydi ve Western Electric Manufacturing Company'nin kurucu ortaklarındandı. Gray, 1876'da geliştirdiği bir telefon modeliyle biliniyor. Hatta bazılarına göre telefon asıl mucidinin Gray olarak bilinmesi gerekiyor. Gray ayrıca müzik sentezörünün fikir babası olarak da tanınır. Buluşlarının 70'ten fazlasına da patent verildi.
2. Kia Silverbrook – Sıra dışı mucit
Kia Silverbrook Avustralyalı bir bilim adamı ve seri girişimcidir. Ayrıca dünyanın en üretken mucididir. Yalnız Amerika'da 4665 patenti vardır. Silverbrook birçok alanda şirketler kurdu ve ürünler geliştirdi. Bu alanların arasında bilgisayar grafiği, video ve audio yapımı, bilimsel bilgi işlem, fabrika otomasyonu, dijital baskı, LCD, moleküler elektrik, internet yazılımı, içerik yönetimi, genetik analizi, MEMS cihazları, güvenlik mürekkepleri, fotovoltaik güneş pilleri ve etkileşimli kâğıtlar var.
3. Gustav Whitehead – Havacılık öncüsü
Gustav Albin Whitehead Almanya'dan Amerika'ya göç etmiş ve burada 1897'den 1915 yılına kadar planörler, uçuş makineleri ve motorları tasarlamıştır. 1901 ve 1902 yıllarında motorlu bir aracı başarılı bir şekilde uçurduğu iddiaları hala tartışılmaktadır. Eğer bu iddia doğruysa Wright Kardeşlerin 1903'te ilk kez bir uçuş gerçekleştirdikleri gerçeği değişmiş oluyor.
4. Anton Drexler – Hitler'in akıl hocası
Anton Drexler 1920'lerin aşırı uçlu bir siyasi lideriydi. Nazi Partisi'nin öncüsü olan Alman İşçi Partisi'nin kurulmasında etkin bir rol oynamıştır. Hitler'in siyasetteki ilk yıllarında ona akıl hocalığı yapmıştır. Hatta görünüş olarak da Hitler'e benzer.
5. John Alcock ve Arthur Brown – Korkusuz pilotlar
İngiliz pilotlar Temmuz 1919'da ilk kesintisiz transatlantik uçuşu gerçekleştirdiler. Zamanın havacılık bakanı Winston Churchill, “72 saatten kısa sürede” Atlantik Okyanusu'nu geçtikleri için onları Daily Mail ödülü ile ödüllendirdi.
6. Lothar Von Richtofen – En iyi savaş pilotu,
Lothar Von Richtofen 40 zafere sahip olan Alman bir Birinci Dünya Savaşı pilotudur. Abisi Manfred Von Richtofen da çok iyi bir pilottur.
7. Amy Johnson – Kadın pilot
Tüm dünya Amelia Earhart'ı tanısa da Amy Johnson da aynı dönemde yer almış öncü bir pilottur. İngiltere'den Avustralya'ya yalnız uçan ilk kadın pilottur. Yalnız olarak ve kocası Jim Mollison ile 1930'lu yıllarda birçok uzun mesafeli uçuş gerçekleştirmiştir. İkinci Dünya Savaşı'nda da görev almış ve bir boş uçuş sırasında ölmüştür.
8. Alfred Russel Wallace – Darwin'den önce gelen adam
Alfred Russel Wallace İngiliz bir doğa bilimci, araştırmacı, coğrafyacı, antropolog ve biyologdur. Wallace, doğal seleksiyon aracılığıyla algıladığı evrim teorisi ile meşhurdur ve bu konudaki araştırması Darwin'in bazı notlarıyla birlikte 1858 yılında yayınlanmıştır. Bu da Darwin'in kendi notlarını yayınlamasına öncülük etmiştir.
9. Philo Farnsworth – Televizyonun gelişmesini sağlayan adam
Amerikalı bir mucit ve televizyon öncüsüdür. İlk elektronik televizyonların geliştirilmesine çokça katkıda bulunmuştur. Farnsworth ilk görüntü tarayıcıyı ve başarılı bir görüntü nakil sistemini icat etmesiyle bilinir. Ve böyle bir sistemi halka açan ilk insandır.