sözlükçülerin hayalindeki meslek

skaslirale
Benim hayalimdeki meslek genetik muhendisligiydi genler çok dikkatimi cekiyordufakat spora başladıktan sonra yeni şeylerin farkına varıyorsun ve düşüncelerin degisiyor
kanunadam
Benim hayalim küçükken kaymakam olmaktı arabayla falan geziyordu gördüğümde hoşuma giderdi. Sonra liseye falan gidince hiç bir hayalim kalmadı ( başarısız olduğum için değil ) sonra hayat beni nereye sürüklerse oraya gittim memur olduk ama çok şükür. Şimdilerde ne yapmak istersin derseniz bir kitap çıkartıp imza günüme çok insan gelsin isterdim :)
msln22
Küçükken Hayalim Doktor olmaktı, Okulu yarıda bırakmak zorunda kaldığım için sadece hayalimde kaldı. İşte insan bazen istediği hayaline kavuşamaz.
keyfkahyasi
Seyahat edip bu seyahatleri yazarak para kazanmak ya da günümüz de videolarını çekerek. Yapar mıyım? Yapmam. Ancak yapıyor olsam sanırım güzel olurdu, yapmama sebebim basit iş değil. Ancak hem geziyorsun hem para kazanıyorsun 10 numara meslek değil mi? Mesleğin adı ne bilmiyorum tabi.
kritokun
benim hayalimde ki meslek toplum mühendisliği bir toplum inşa etmek tüm birimlerinin birbiri ile uyum içerisinde ahenkle yaşadığı bir toplum inşa etmek
mercan2222
abi ben üsküdar üniversitesinde okuorum. sosyal hizmet. allah izin verirse mezun olursam sosyal çalışmacı bir diyer adıyla sosyal hizmet uzmanı olmayı düşünüyorum. sosyologlara yakın bir meslek. sosyal hizmet para mesleği olarak görülür. herkez sevmez bu mesleği. hatta sosyal çalışmacılara karşıda bir ön yargı var toplumda. bizler dez avantajlı insanlara yardım ediyoruz. tembel mesleği diye adlandırılıyor. mühendis olursan el üstünde tutuluyorsun. ancak sosyal çalışmacılar çoğu zaman tembel mesleği adlandırılıyor. matematik bilenler sözelcilerden daha el üstünde tutuluyor. sözlerim yanlış anlaşılmasın. bana katılıyorsanız beyen butonunu kullanınız. bana katılmıyorsanız beyenme butonunu kullanınız. eleştirilerinizi benim yazımın altındaki sayıya yazabilirsiniz. yazımın altındaki kutuya.
batuu0900
Ana sınıfı çağımdayken inşaat mühendisliğiydi ilgim yüksekti. Taki 8. sınıf da sınava girene kadar. sonradan fikrim değişmeye başladı psikolog olmayı düşünüyorum olmazsa diyetisyenli geleceğin parlak meslekleri arasında. İnsanlar üzgünken huzurlu olamıyorum herhangi biri için elimden gelen herşeyi yaparım yeterki o kişi mutlu olsun yüzü birazcıkda gülsün diye
angell
Varlığımın farkına vardığım andan beri "doktor" olmak istiyorum. Fakat bunun sebebi de tamamen ilgi alanım olması ve insanların hayatına az da olsa dokunabilmek, iyileşmelerine bir aracı olmak. Onlar bir hastalığı benim aracılığımla yendiğinde benim kat kat artacak mutluluğum ve Son olarak da doktorluğun tıpkı bazı yaşlı uzman ve profların sinirli olmasını gerektirecek bir durum olmadığını kendime göstermek olacak.