tek çocuk olmak vs çok kardeşli olmak

bal10cuk
Bence çok kardeşli olmak çok güzel bir şey.Düğün, eğlence vs yerlerde kimseye ihtiyacın kalmadan sadece kardeşlerinle bile halledebilirsin.Ayrıca her zaman yanında olacak birilerinin olması da ayrı bir artıdır.
msln22
Tek çocuk olmak her zaman bir yani eksik olarak Yaşar ve arkasında annesinden babasından başka dayanacak kimsesi yok anne baba hayata gittikten sonra kendisi tek kalır. Ne Derdini anlatacak birileri var ne sırtına dayayacak birileri var ömür boyu eksik yaşarlar.

Çok kardeşi olmak her zaman avantajlıdır. sıkıldığı zaman sıkıntısını kardeşi ile paylaşır başı derde girdiği zaman kardeşini arkasında bulur, Her ne olursa olsun sırtını dayayacak birileri var arkasında ve daha da hayata güçlü olarak yaşamaya devam eder.
yamaguchigumi
Tek çocuk olmak hem insanın kendi açısından, hem de aile açısından büyük bir sıkıntıdır. Çünkü tek çocuğu büyütmek her ne kadar kolay olsa da, her insan kendisine destek olacak kardeşlerinin olmasını ister. Bu manevi açıdan büyak bir güçtür.
kko34
Bence kardeşinin olması güzel bişey mesala ablan olsa senin yanında olur ödevlerinde bile yardım eder ama teksen yanlız kalma ihtimalin yüksek