tek çocuk olmak vs çok kardeşli olmak

bal10cuk
Bence çok kardeşli olmak çok güzel bir şey.Düğün, eğlence vs yerlerde kimseye ihtiyacın kalmadan sadece kardeşlerinle bile halledebilirsin.Ayrıca her zaman yanında olacak birilerinin olması da ayrı bir artıdır.
msln22
Tek çocuk olmak her zaman bir yani eksik olarak Yaşar ve arkasında annesinden babasından başka dayanacak kimsesi yok anne baba hayata gittikten sonra kendisi tek kalır. Ne Derdini anlatacak birileri var ne sırtına dayayacak birileri var ömür boyu eksik yaşarlar.

Çok kardeşi olmak her zaman avantajlıdır. sıkıldığı zaman sıkıntısını kardeşi ile paylaşır başı derde girdiği zaman kardeşini arkasında bulur, Her ne olursa olsun sırtını dayayacak birileri var arkasında ve daha da hayata güçlü olarak yaşamaya devam eder.
kko34
Bence kardeşinin olması güzel bişey mesala ablan olsa senin yanında olur ödevlerinde bile yardım eder ama teksen yanlız kalma ihtimalin yüksek
yumuklusucurta
Bu ne abi herkes tek çocuk olmayı gömmüş ben tek çocuğum tamam zor yanları var çöpü at ekmek al sana bakiyor ama iyi tarafından bakin tek olunca oda senin ne istersen olur kumanda sende mis gibi is...
1omurlkmisafir
Çok kardeşli olmak her zaman iyidir. Zor günlerde destek veren kardeşlerin her Zaman olacaktır. Yalnızlık yaşamaz insan.
Ama tek kardeş olmak yalnızlıktır. Dertleşecek kimse bulamamaktır.
cicikus
Tek çocuksan bütün işler sende
Tek çocuksan bütün harçlık sana kalıyor
Tek çocuksan ilgi senin üzerinde oluyor
Kardeşin varsa her şeyi paylaşıyorsun.
Kardeşin varsa markete onu gönderiyorsun
Kardeşin varsa ona bir şeyler anlatabiliyorsun vs..
Her ikisinin de avantajları ve dezavantajları var.
angell
8 yaşına kadar tek çocuktum sonra tahtım biraz sarsıldı :) işte kardeşim oldu ama pek anlaşamayız biraz gıcık hareketler sergiliyor ve hiçbir dediğimi yapmıyor ama yine de çok seviyorum iyi ki var.Özellikle de evin en küçüğünu daha da fazla severim... yani tek başıma olsaydım bu kadar mutlu olur muydum bilemem.Tek iken çok sıkılırdim hep annemi bir yerlere götürmek isterdim ki gittiğimiz evde çocuklarla oynayabileyim diye.Ama asla kendi yaşımdakilerle oynamazdim hep benden büyüklerle oynamak isterdim.Bu yüzden kuzenlerim benden zamanında az çekmediler.:)
braveheart
ikisinin de avantajları ve dezavantajları var. tek çocuksan aslında iyidir. çünkü ebeveynler tüm ilgi, alaka, eğitim gibi şeyler için sadece senle uğraşır, miras varsa hiç kimseyle uğraşmak zorunda değilsin ama ileride sırtını dayayabileceğin bir kardeşin olmaz. çok kardeşli olmak da aslında en azından ileride annen baban olmazsa derdini açabileceğin bir kardeşin olur. evde de sürekli kavga kıyamet olur, rahat rahat bir iş yapamazsın filan.