telefonunu uzun yıllar kullanan insan

limoncicegi
Ben de bu gruba dahilim.aldığım her telefonu minimum 4 sene kullanmışlığım var. Hatta rekorum 6 sene. İşe yaradığı sürece değiştirmek saçma geliyor. Sürekli degistirenleri de anlamıyorum. Bu sanirim bı bizim millette var yeni modeller çıktıkça en üst modeli alayım düşüncesi.
aradai
Benimde babam samsung'un tuşlu telefonunu kullanıyor töbe bırakmıyor baba gel sana akıllı telefon alalım dediğimde benim telefona bakıp bunu ben taşıyamam o yüzden gerek yok diyor.
mai
Bir telefon iyice kullanılmaz hale gelene kadar kullanırım. Yeni model çıktı diye değiştirmek bana göre değil. Çünkü alışkanlıklarımı bırakmak zor benim için. Bir de duygusal bağ geliştiriyorum çok kullandığım eşyalarımla. Neyse sakarlığımdan dolayı suya falan düşürüyorum da 3-5 seneden fazla da kullanamıyorum. Ama anlayın bu tip insanları.
jackson
Telefona fazla para vemek istemeyen ve sürekli model değiştirmek istemeyen insanlar bir telefon alır ve uzun yollar boyunca onu kullanır. Mantıklı bir davranıştır. Bir çeşit Tasarruftur. Sürekli telefon almanın bir mantığı yoktur. Gün geçtikçe yeni modelleri çıkıyor telefonların ve sürekli değiştirmeye kalkarsak altından çıkamayız bu işin.
msln22
Telefonu uzun yıllar Bende kullanıyorum. Telefonun bozulmadıkça işimi gördüğün zaman telefon değiştirmeyi pek tercih etmem. Hem elimdeki telefonu alıştığım için hem de değiştirdiğin zaman bir o kadar üstünde yüklü para verdiğin için yani bozulmadı sürece uzun yıllar Elinde kalır.
aczican
Eskiden çok eskiden yeni çıkan telefonu alma hastalığım var idi. Şimdi bir telefon alıyorum ne zaman kullanılmyacak duruma gelse o zaman elden çıkarıyorum.