üniversiteyi bitirince direk işe başlamayı sağlayan bölümler

tonyukuk
İşsizliğin her geçen gün arttığı ve ekonomik sorunların büyüyerek içinden çıkılmaz hale geldiği bu günün türkiyesinde, o kadar emek, para ve zaman harcayarak mezun olduğunuz üniversite'den mezun olur olmaz bir iş bulabilmek - 3-5 bölüm dışında- maalesef mümkün değil. Peki üniversiteden mezun olur olmaz iş aramak zorunda kalmadan işe başlanabilecek bölümler neler?
Bu sorunun ilk akla gelen cevabı tıp, yani doktorluk. sonrasında ise pilotluk, diş hekimliği, subaylık ilk akla gelen diğer meslekler.
findikkurdu
Birkac bolum disinda hicbir bolumun is hacmi yok. Olsa bile az. Mesela tıp. Mesela pilotluk... bunun gibi meslekleri sececeklerse universite okusun liseli arkadaşlarımız. Ama 2 yillik bir bolum ya da herhangi bir 4 yillik bolum okuyacaklarina, liseden mezun olur olmaz bir ise girip calissinlar daha iyi. Cunku bugun şu a101 gibi marketlerde kasada calisanlar universite mezunu cikmakta. Sorsaniz, bolumuyle ilgili is bulamiyorlar. 2 veya 4 yil kayip yaşayacaklarına, gitsinler bir iste calissinlar daha iyi.