üzerine ölü toprağı serilmek

findikkurdu
bir insnanın cansız cansız hareket edip isteksiz isteksiz davranmasıdır. bundan dolayı ortaya çıkmış bir atasözüdür.

edit: şimdi sitede aktif olan arkadaşların üzerinde de sanki ölü toprağı var. biraz canlanın yahu.
yamaguchigumi
Bir kimse iişinde, gücünde, hayatında bitmiş bir hal sergiliyorsa, konsantrasyonu bozulmuşsa, verimli değilse ve bakımsız bir hal almışsa bu kimseler için bu söz kullanılmaktadır.
esnoktm
bir insanın yılgın bir hal içerisinde görülmesi. herhangi bir aktivitede istekli hareket edememesi. hayattan zevk alamaması gibi durumlarda söylenebilir.

nslhnynn
Kişinin hiç bir şeyi yapacak gücü ve enerjiyi kendinde bulamaması ve kendini aşırı yorgun hissettiği durumlarda bu Terim kullanılır .
msln22
"Üzerine ölü toprağı sermek" bir insanın Hiçbir şey yapmadan cansız bir şekilde durmak hiçbir şey yapmak istemediğinde halsiz ve yorgun bir şekilde sadece yerinden kıpırdamadan durmaktır.
nrgz
(bkz:atalet) halini anlatan en uygun deyim.

aynı zamanda şu an beni anlatan en iyi ifade.
içimden hiçbir şey yapmak gelmiyor. uzun zamandır bu böyle.
bunun birçok nedeni var aslında. Olumsuz olayların üst üste
gelmesi, karamsarlık...gibi birçok etken buna sebep.
çözümünü biliyorum ancak uygulamak için bir sebebim yok.
unicorn
Kendini halsiz ve bitkin hissetmek birşey yapamayacak durumda olmak demektir.Ölüden bir farkı olmadığını sadece üzerine serili bir toprak olmasığını ifade eden deyimdir.
unicorn
Kendini halsiz ve bitkin hissetmek birşey yapamayacak durum olmak demektir.Ölüden bir farkı olmadığını sadece üzerine serili bir toprak olmasığını ifade eden deyimdir.
kinetix
bu sitede hep olan şey. sürekli aktif olup hiçbir şey yazmayan arkadaşlar. :) üzerinize ölü toprağı mı serildi. niye bu kadar sessizsiniz. :)