confessions

aczican

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 1963
  2. takipçi 24
  3. puan 54775
  4. kazanç 3,5413 TL

yazarlarin fobileri

happy
Karanlık ,kapalı alan ve bazı elektronik eşyalara karşı bi fobim var.Özelikle de kapalı, dar alanlarda bogulurum ve bi an önce kacmak isterim.Genelde açık alan ve geniş yerlerde otururum. Gece bazen gece lambası açarım bazen de telefon da sure acar o şekilde uyurum.Bazı elektrikli eşyalara hiç yaklasmam her an elektrik çarpacak, patlayacak diye korkarım. O yüzden hep çevremdekilere yaptırırım elektrikli eşyalarla yapılacak işleri. Umarım bir gün bu fobilerimi yener de kurtulurum.

3 idiots

braveheart
bence herkesin izlemesi gereken bir film bu. Çünkü herşeyin okul ve kitaplardaki tanımlar olmadığını apaçık ortaya koyan bir başyapıt diyebilirim.

favori verip sonra geri alan yazarlar

msln22
başlık altında entryleri okuduğumuz zaman entryleri beğendiğimizde favorimize de alıyoruz.genellikle bazı yazarlar kazanç için yapsa da ben gerçekten beğendiğim entryleri ve sevdiğim yazarların hem beğeni atıyorum hem de favorime alıyorum. birçok defa denk gelmişim önce beğeni favori veriyor sonra bir bakıyorsun o favori yok olmuş az önce de buradaki bir yazar arkadaşın yaptığı gibi önce favori ne almıştı Sonra baktığımda da favorisini geri almış. ben de çok merak ettim acaba neden geri almış. Gerçi pek fazla benim için önemli değil ama yazım da acaba yanlış bir şey mi vardı? Sadece bir merak.:))

sms kısaltmaları

lion
Şimdiki gibi internetten istediğin kadar yaz yoktu. Kısıtlı sayılarda SMS hakkı olunca insanlar bir mesajda tüm söyleyeceklerini söyleyip kısa kısa yazardı hatta bazıları kelimeleri veya harfleri yuttuğu bile olurdu.

9 ay 10 günü geçen hamilelikler

angell
Normal doğum zamanı ileri gittikçe risk de o oranda artıyor, özellikle erkek bebekler biraz geç gelebilirler ama fazla geç olduğu vakit bu kez dışkı yeme sorunu, akciğer oluştuğundan dolayı hava ile temas olmadığı için nefes alma sorunu gibi pürüzler orTaya çıkıyor. Doktor zaten bu durumda sezaryene almak zorunda.

et pahalı değil biz fakiriz

aczican
Kıymanın kilosu 58 tl et de 60 felandır. Eskiden bir komşu birine gittmi koyun keserlerdi. Şimdi tavuk kesemiyoruz. Kira elektirik su erkek bayan özel harcama çocuk masrafı . Ve genel olarak asgari ücret yaşayan bir ülkede et alamıyorsak. Fakiriz abicim bunun lamı cimi yok...

et pahalı değil biz fakiriz

boss
Bu enflasyon böyle giderse sonumuz hiç iyi değil millet korona dan dolayı düğün yapamadığı halde altın nasıl bu kadar yükselir anlamam ki altını gectım kurbanda virüsü bahane edip malları yuksek fiyattan satanlara ne demeli gercekten sonumuz iyi degil Allah kolaylık versin

et pahalı değil biz fakiriz

angell
Fakir değiliz, alım gücü düşmesine nazaran tüm her şeyin fiyatı da aynı hatta daha fazla oranda yükselirken nasıl alınabilir ki?... Enflasyon almış başını gidiyor ama maaş zamları aynı ya da artsa bile enflasyona eşdeğer olmuyor ki.

bağımlısı olduğunuz ilk oyun

happy
Bağımlısı olduğum oyun bir dönem birçok insaninda bağımlısı olduğu 101 plus okey oyunu.Baktım iyice bağımlı oldum ve artık gözlerim telefona bakmaktan agrimaya başladı. Hemen uygulamayı kaldırdım ve oylelikle de bağımlılıktan kurtulmuş oldum.

ve ilk 40 tl tamam ...

angell
Tebrikler 🎉
Güle güle harcayın, daha çok ödeme almanız ve almayanların da alması dileğiyle... Siz baya aktif olduğunuz için sanırım kısa sürede ulaştınız, mesela ben 4 aydır 20 tl'deyim 😅, hoş gerçi fazla yazmıyorum da.

dış seslere kulak tımak gerek bazen

myboho
Bir şeyi en iyi şekliyle, mükemmel seviyesinde yapsanız bile mutlaka sevmeyenleri de çıkacaktır. İnsanlar bir şeyi takdir etmek yerine, olumsuzluklarını arayıp bulma ve eleştirme eğilimindedir genellikle. Televizyonda yüksek reytingleri olan işler bile bir kesim tarafından tutulurken, bir başka kesim için anlamsız ve saçma bulunabiliyor.
O yüzden yaptığınız işe öncelikle kendiniz inanmanız ve güvenmeniz gerekir başkalarını da hesaba katmadan.
Eleştirilere tamamen kulaklarınızı kapatın demiyorum.
Yalnız insanı iyiye ve olumluya yönlendiren eleştiriler olduğu gibi, yıkıcı ve olumsuz eleştirilerin de olabileceğini bilmek gerekir.
Ayrıca şunu da unutmamak gerekir ki insanlar genellikle kabul etmeseler bile içten ufakta olsa bir kıskançlık besledikleri kişilerin arkasından konuşurlar ve kendilerinin yapamayacağını düşündükleri birşeyi başkalarının da yapamayacağını düşünüyor ya da yapılmasını istemiyor olabilirler.

2020 erken seçim ihtimali

braveheart
bence de olur gibi. yukarıda da dendiği gibi ateş olmayan yerden duman çıkmaz.bir ara haberlerde erken seçim olur mu ki diye söyleniyordu ama o zamanlar siyasiler lafını etmiyordu. şimdi ise siyasilerinde ağzında bu konu.

sonlandırmak

myboho
Birçok şeyin sonuna gelmek, artık yürümeyeceğini düşünüp, bildiği için devamını getirmenin anlamsızlığı ve belki de yıkımıyla sonlandırma, bitirme kararı vermek.

Bugün böyle bir günümdeyim sözlük ahalisi...
Buruk, yıkıcı bir gün benim için.
Bazen bir şeyi sonlandırmak beraberinde yeni heyecanlar getirirken, bazen de yıkıcı ve üzücü bir durum olabiliyor her ne kadar o şeyin kendine zarar verdiğini bilse de.
Bugün çok eskiden, maziden gelen bir dostumu yakın bir arkadaşımı... Neredeyse yediğimiz, içtiğimiz ayrı olmazdı denilecek denli yakın bir insanı hayatımdan çıkarma kararı alıp, her yerden engelledim.
İnsan kendine zarar veren birşeyi hayatından çıkarırken huzurlu ve mutlu olması gerekir değil mi?
Öyle olmuyor işte..!

dış seslere kulak tımak gerek bazen

aczican
Bir kitapta şuna benzer bir hikaye var idi...
Kurbağanın biri , her kurbağanın bir dağın zirvesine çıkmaya çalıştığı ama başaramadığı zirveye çıkmaya başlamış, onu gören diğer kurbağalar toplanıp aynı senaryoyu izleyecekleri için , asla başaramayacak diye kendi aralarında konuşmaya başlamışlar. Ancak kurbağa zirveye çıkmış. Aşağıya inince , bunu nasıl başarabildiğini sormuşlar ve bakmışlarki kurbağa sağırmış...

Evet arkadaşlar ,Dış seslere kulak tıkamak gerek bazen... çünkü senin azmini kırabilirler...😉

zirveye ulaşmak

cicikus
Aslında herkes zirveye ulaşabilir. Ancak bu istek, çaba ve biraz da hırs gerektiriyor. Size zarar vermeyecek boyutta olmalı tabi hırsınız. Ancak bilmelidirki insanlar zirveye ulaşsalar bile zirvedeyim diye kendilerini salmamalıdır. Hala çalışmaya devam etmek, kendiyle yarışmak gerekir. Başkalarıyla değil.

bu ne hız admin

happy
Bu listeye ben de girerim inşallah .Admin hızından dolayı teşekkür ederim yazar arkadaşım adına ☺Bu arada ödeme için papara hesabı mi gerekiyor? Normal hesap kartı olmuyor mu?

ve ilk 40 tl tamam ...

aczican
Teşekkür happy kardeşim her arkadaşımın bana yakın yorumlarını sizde içinde destekliyorum. Sizlerinde katkıları var.Her bir yazar arkadaşıma desteği için ayrıca teşekkür ederim. Evet çok bir mebla değil elbette ama hiçbişey emek kadar tatlı değildir. Umarım sizde ilk ödeme talebinde yakında bulunursunuz...✋