confessions

angell

Altın Üye - Yazar

  1. toplam giri 455
  2. takipçi 13
  3. puan 14449
  4. kazanç 11,4857 TL

tek çocuk olmak vs çok kardeşli olmak

angell
8 yaşına kadar tek çocuktum sonra tahtım biraz sarsıldı :) işte kardeşim oldu ama pek anlaşamayız biraz gıcık hareketler sergiliyor ve hiçbir dediğimi yapmıyor ama yine de çok seviyorum iyi ki var.Özellikle de evin en küçüğünu daha da fazla severim... yani tek başıma olsaydım bu kadar mutlu olur muydum bilemem.Tek iken çok sıkılırdim hep annemi bir yerlere götürmek isterdim ki gittiğimiz evde çocuklarla oynayabileyim diye.Ama asla kendi yaşımdakilerle oynamazdim hep benden büyüklerle oynamak isterdim.Bu yüzden kuzenlerim benden zamanında az çekmediler.:)

kaybolan çocuğu bulunca dövmek

angell
Çok ciddi bir başlık ama görünce aklıma kaybolduktan sonra annesinden dayak yiyen çocuklar geldi yani o kadar komik bir hale düşüyorlar ki insan o sinirle gülmeye başlıyorum.Çocuk kayboldu,teselli edilmesi ve kendini güvende hissetmesi için çabalanması gerekirken azar işitenler oluyor...

ilk sen kapat diyen sevgili

angell
Ayy,keşke görmez olaydım böyle şeyleri sanırım benim yapıma ters böyle nazlanmalar falan... İlk sen kapat olayı başlı başına saçma buldugum bir şey yani bana yapılırsa direk kapatırım ne gerek var böyle dolambaçlı şeylere ya :)

pazar alışverişleri

angell
Pazara gitmeyi hiç seven biri değilimdir annem ne kadar ısrar etse de gitmem.Bizim evde pazar alışverişinden sorumlu Kişi annemdir ben çok,hatta hiç karışmam pazar ile ilgili konulara.Böyle çok kalabalık yerleri sevmiyorum bana göre değil pek.
2

en sevdiğiniz kitabın içerisinden bir kesit

angell
"Müze dükkanında kartpostal,kitap yoktu: Ne bu resmin ne de Rüstem ile Sührab'ın başka resminin herhangi bir kopyasını bulabildim.Bu beni huzursuz etti.Sanki hem korktuğum hem de bilincine varmak istemediğim bir hatıra birden ortaya çıkacak ve çok mutsuz olacaktım.Tıpkı unutmak istediğiniz şeytani bir hayalin gözümüzün önüne istemeden gelivermesi gibi..."
(bkz:Kırmızı saçlı kadın)
106-Son paragraf

milena'ya mektuplar

angell
Milena aslında evli bir hanımefendi ama franz Kafka ona mektup yazmaktan vazgeçmiyor ve sürekli mektup yazıyor.Sonradan bir kitap haline getiriliyor mektuplar.
Bu da mektuplarda bir alıntı:

"Söyleyecek söz bulamıyorum, ne yapayım. Öyle bir sessizlik çöktü ki, bu sessizliğin içine seslenemiyor insan."

birini özlemek

angell
Özlem hep oluyor o kişi yanında bile olsa özleyebiliyiorsun
Sadece uzakta olması gerekmiyor aynı yerde bulunup 5 dakika bile konuşmayınca veya göremeyince özleyen olur.Ne demiş ünlü bir şair; "Özlemek ölmekten iki harf fazla "

anlaşmalı evlilikler

angell
Anlaşmalı evlilikler kişilerin kendi haklarını maddi ve manevi olarak koruma altına alma isteğidir.Bu tür evlilikler biraz da mantık evliliklerine benzer ortada aşk pek aktif bir duygu değildir.

okurken çalışmanın en zor yanları

angell
Her öğrenci okurken çalışamaz,çünkü hem okulu hem bir işi birlikte götürecek kadar güçlü olmayabilir.Böyle kişileri takdir ediyorum.Çünkü bu durum beraberinde kişiyi yıpratır,yorar ve uykusuz bırakır.Bir yandan çalışıp bir yandan ders çalışmak zor olsa gerek.

10 yılı aşkın arkadaşlıklar

angell
Uzmanlar 7 yıl süren bir arkadaşlığın ömür boyu sürme ihtimalini çok yüksek olarak değerlendiriyor ve birbirlerinden kopyalarına da pek ihtimal vermiyorlar.şu An en uzun arkadaşlığım 12 yıl ve hala devam ediyor,inşaallah bir ömür devam eder.Kendisi benim için çok ayrıdır ve özeldir.

lisede yaşanan olaylar

angell
Lisede bir çok güzel şey yaşadım ve son sene de okuldan iki kez kaçtım öyle disiplinli bir okuldan hele ki o güvenlikten kurtulmak kolay değildi.Bizi bir yere götüreceklerdi bir seminer vardı.Otobüse binin yavaş yavaş diye söylediler birazdan yola çıkarız diye,tabi biz okuldan çıktığımız gibi kaçtık seminere falan da gitmedik.Sonradan disipline verip gunu boyu devamsız yazacaklarını söyleseler de yapmadılar.

lahmacun vs cig kofte

angell
Vazgeçilmezim kesinlikle laaahmaacuun.Aşırı çok severim ve bu yıllardır böyle.Lahmacun yiyince bir kere mutlu oluyorum :). Çiğköfte de severim ama lahmacunun yerini tutmaz olsa da olur olmasa da pek bir şey değiştirmez.

sınava girmeden önce öğrencilere enerji içeceği içirmek

angell
Enerji içeceğinin sınavdan önce öğrencilere verildiğini de burda gördüm,şaşırdım açıkçası.Çok saçma çünkü yani sınava giren biri eğer enerji içeceği içerse kanatlanıp semaya çıkar...Öğrencide olumlu etki yaratacağını sanmıyorum çünkü içerisinde aşırı miktarda şeker var bu da öğrenciyi kötü etkiler.Kalbinde çarpıntı yapma durumu da göz önünde bulundurmak gerekir.
0 /