confessions

atyaka99

Gümüş Üye - Yazar

  1. toplam giri 4378
  2. takipçi 38
  3. puan 110203
  4. kazanç 5,6017 TL

vantilatörü kullanmak

msln22
Bizim buralar o kadar sıcak ki vantilatörü Pencerenin önüne de versen hiç fayda etmez. bu sene gerçekten Yandık.bu sıcağı ancak klima serinletebilir. O da ne kadar sağlıklı Gerçi İkisi de sağlıklı değil. ama mecburen kulanıyoruz. Ay sonunda da kabarık bir elektrik faturası bizi bekliyor:)

mevla görelim neyler neylerse güzel eyler

mai
Tam bir tevekkül halini anlatan sözdür. Yaşanan iyi ya da kötü görünen bir olayın arkasından neyin geleceğini insanların bilemeyeceğini, sonunu ancak Allahın bileceğini anlatır. Kötü görünen olaylarda bile bir hayrın olduğu, Allah'ı en güzeli bilip yapacağını ifade eder ayrıca.

arabadan çöp atılması

mai
Ne yazık ki meclisin resmi araçlarından dahi sigara izmariti atıldığını gördü bu gözler. Medeniyetten uzak davranışlar... O çöpleri alıp arabanın içine geri atanların videolarını gördükçe içim soğuyor.

bid'at

aczican
Evet dinde olmayan şeyleri dine koymak ve genel olarak yanlış olan şeylerdir. Örneğin ölünün ardından ölü sahiplerinin yemek vermesi gibi.halbuki ölü evine yemek götürülür. Bazı insanlar sırf yemek verebilmek için borca girer bu çok yanlıştır ve bid'at tir...

düğün olsun virüs kapsam da olur diyen insan

braveheart
birkaç gün önce twitter'da açılan bir hastag olan #düğünsalonlarıaçılsın başlığında birçok kişi yazmış. tuttuğumuz ama oturamadığımız eve düğün olmadığı için boşa kira ödüyoruz diye. yahu, bu ülkede " düğün olmadan evlenemezsin" diye bir şey mi var. illa o kırmızı kurdeleyi mi bağlatacaksın beline. nesin sen? mal mı? seni ailen hediye paketi yapıp mı götürüyor evine? heyy allahım ya. sırf düğün olun diye düğün salonları açılsın istiyorlar.

iz bırakan kitap alıntıları

bigboss
bu akşam anladım ki bir insan diğer bir insana bazen hayata bağlandığından çok daha kuvvetli bağlarla sarılabilirmiş. gene bu akşam anladım ki, onu kaybettikten sonra, ben dünyada ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp, sürüklenebilirim.
Kürk Mantolu Madonna

vega sözlük finansal açıklamalar old

ahmtkfl
Merhaba sevgili Vega severler,

Bilindiği üzere sözlük hizmetimiz yaklaşık 1 yıldır aktif olarak hizmet veriyor ve üyelerine de düzenli olarak ödemeler yapıyor. Her ne kadar henüz site gelirimiz mevcut giderlerimizi karşılamak için yeterli olmasa da bu durumu hiçbir zaman üyelerimize yansıtmadan çözmeyi başardım ve sözlük için ekstra bir fon oluşturdum. Bu fon oluşumu kapsamında da ödemeler konusunda bazı kurallar oluşturdum ve artık ödemelerin bu kurallara göre yapılmasına karar verdim. Ödeme kuralları ve detaylarına geçmeden önce güncel kazanç oranlarını da burada paylaşmak istiyorum çünkü bu başlık Vega Sözlük ile ilgili tüm maddi ve finansal bilgilere yer vermek amacı ile açılmıştır.
girilen her entry için: 12 puan
açılan her başlık için: 22 puan
verilen her artı oy için: 1 puan
alınan her artı oy için: 2 puan
açtığı başlığa eklenen her entry için: 5 puan
kazanılan her takipçi için: 3 puan
favorilere eklenen her entry için: 2 puan
gönderilen davetiye başına kazanç: 15 puan (%50 artış!)
davet ettiği üyelerin toplam puanından kendisine eklenecek puan yüzdesi: %6
üyelik başlangıcından günümüze kadar her gün için: 2 puan
facebook'a paylaşılmış her entry için: 6 puan
facebook'ta paylaşılmış her başlık için: 10 puan

Ödemeler hakkında alınan yeni kararlar ise şu şekildedir;
- Ödemeler artık aylık olarak belirlenen 2 gün yapılacaktır. Belirlenen bu tarihler herhangi bir değişiklik olmaması durumunda ayın birinci günü ve ayın yirminci günü olacaktır. (Sadece o ayın 1. ve 20. günlerinde ödeme yapılacaktır.)
- Her ödeme günü için üst limit olarak 200 TL limit belirlenmiştir. Bu kapsamda eğer o gün için 200 TL limiti aşılır ise mevcut bütçe bitinceye kadar ödeme yapılacak ve ödeme alamayan kullanıcıların ödemeleri bir sonraki ödeme gününe aktarılacaktır.
- Ödemeler talep sırasına göre yapılacaktır.
- Her üye bir ay içerisinde en fazla 50 TL ödeme talep edebilir.
- Ödemeler için oluşacak talep artışı olması durumunda 200 TL üst limit arttırılacaktır. Ayrıca her ödeme günü için ayrılan bu bütçe site aktifliğine göre de arttırılabilir.
- Üzülerek şunu tekrar belirtmem gerekiyor ki kullanıcıların iyi niyetimi kötüye kullanması nedeni ile artık günlük ödemeler yapılmaycaktır.
- Ödeme öncesinde üyelerin mesajları kontrol edilecek, kopya içerik veya para kazandırmayan içerik bulunması durumunda bakiyeden kesinti yapılarak ödeme yapılacaktır.
- Bankalar taraından uygulanacak olan komisyonlar mevcut sistemde olduğu gibi tarafımızca karşılanacaktır. Kullanıcı bu komisyonlardan hiçbir kesinti ile karşılaşmayacaktır.
Ayrıca alınan bu kararlara ek olarak da rütbe sistemini daha cazip hale getirmek ve üst rütbelere ulaşan kullanıcılarımızın daha fazla para kazanması için rütbe sisteminde yeni değişiklikler yapacağız. Bu değişiklik kapsamında ise üye rütbenize bağlı olarak bonus ödeme kazanma şansını elde edeceksiniz. (Rütbe atlamak artık daha zor fakat rütbe özellikleri inanılmaz cazip!)
Bu rütbe sistemi değişikliği ile üyelik tipinize bağlı olarak şu oranda bonus ödeme almaya hak kazanacaksınız.

Standart Üye: Yeni kayıt olan kullanıcılar dahil herkes bu rütbeye sahip olabileceği için herhangi bir ekstra avantaj sağlamamaktadır.
Gümüş Üye: %1.5 Ekstra Ödeme
Altın Üye: %4 Ekstra Ödeme
Platin Üye: %10 Ekstra Ödeme
Vega Üye: %13 Ekstra Ödeme
Ekstra Ödeme Nedir?: Ekstra ödeme, kullanıcıların üye rütbesine bağlı olarak mevcut ödemelerine yansıtılacak ekstra para tutarıdır. Örneğin, Vega Üye statüsüne ulaşmış bir kullanıcı 100 TL ödeme talep edeceği zaman ödemesi 113 TL olarak yapılacaktır. Üstelik bu bonus ödeme sistemi sürekli olarak devam edecek olup tek kullanımlık olmayacaktır.
Ayrıca;
Aktif ve sitemize fayda sağlayan üyelerin gönüllü olarak yönetim ekibimize katılmasına teşvik olması ve yönetim ekibinde sitemiz için katkı sağlayan kişilerin emeklerine teşekkür amacında yöneticilerimizin rütbelerine ek olarak %5 katkı payı da eklenecektir. Yani, Vega Üye statüsüne ulaşmış bir yönetici 100 TL ödeme talep edeceği zaman ödemesi 118 TL olarak yapılacaktır. Üstelik bu bonus ödeme sistemi sürekli olarak devam edecek olup tek kullanımlık olmayacaktır.
Bu başlığın içeriği sizden gelen öneriler ve tavsiyeler doğrultusunda güncellenecektir. Ayrıca, olası bir yeni finansal karar olduğu zaman da buradan duyurulacaktır.

yazarların en son ağladıkları şey

happy
En son bugün ağladım. Ölüm aklıma geldi birden şöyle bi düşündüm.Su yalan dünyaya ne kadar değer vermiş ve uzulmusuz.Herşey boş birgün toprak olup gidicez.Kendimce Ölüm tefekkuru yaptım. Tabi o an annem ve babam aklıma geldi. Onların uzulecegini düşünmek beni bi hayli sarstı ve düşünce de bile olsa beni duygulandirmaya, aglatmaya yetti.