confessions

atyaka99

Gümüş Üye - Yazar

  1. toplam giri 4267
  2. takipçi 37
  3. puan 107380
  4. kazanç 3,3577 TL

call recorder

atyaka99
Call recorder kullanmak uygun değil. Birisinin konuşmalarını ancak savcıık kararı ile kayıt edilebilir. Bunun dışında özel haytın gizliliğini ihmal suçundan ve usulsüz dinleem suçundan işlem yapılır. Cezası 2 yıldır. Bu işi tam 17 kere yapmış olan birisi toplamda 34 yıl ceza almıştır. Daha da alacaktı ancak ses kaydı yapılanların geri kalanları şikayetçi olmamaıştır.

olay yeri inceleme

atyaka99
Olay yeri inceleme ve olay yeri dedikodu ekibi olarak ikiye ayrılır. Bir olay olduktan sonra önüne gelen ve ağzı olan herkes konuşur ona buna laf atar. Yanlış çınıca da ben öyle biliyordum der.

püf nokta

atyaka99
Pratiklik, zaman kazandırma, maliyet azaltma, çok daha güzel bir şekilde hazırlama gibi yöntemlerin adıdır. Neden püf denmiş zaman zaman takıntı yaptığım bir konudur.

sosyal deney

atyaka99
Sosyal deney genellikle sosyoloji ve diğer toplum bilimi dalları ile uğraşanların insanların tepkilerini ve davranışlarını sınıflandırmak amacıyla yaptıkları deneylerdir.

ödeme kanıtları

atyaka99
Bende ödememi bu gün aldım bayram harçlığı niyetine oldu. ama üye rütbesinden dolayı alacağım ekstra yı alamadım çok önemli değildi gerçi ama bayram harçlığı oldu iyi oldu.

dalgıç

atyaka99
Su altına dalmayı hobi haline getirmiş olan kişilerdir. Şahsen ne olduğunu bilmediğim denizlerde fink atamam. Kendimi güvensiz hissederim. Bu işe gönül verenler bana göre gerçekten cesaretli kişilerdir.

her yerde aynı şifreyi kullanmak

atyaka99
Okurken telefolar yoktu herkes cüzdanında telefon numaralarını yazdığı fihrist taşırdı. Ben hiç taşımadaım belki 100 den fazla telefon numarasını ezbere biliyordum. Şimddi ise banka şifreleri, internet site şifreleri hepsi farklı farlık kafa iyice bulaşık teli gibi oldu. Hepsini unutmaya başladım. Mecburan hemen hemen hepsini tek bir şifre yapmaya başladım ama gene de bazı siteler kabul etmeyebiliyor. Büyük harf kullan karakter kullan gibi. Choreme şifreleri hatırlaması güzel bir şey aslında.

kontrollü ve şeffaf kargo

atyaka99
Kargoyu kargo görevlisinin yanında açın falan diyorlar ya hikaye kargo görevlisi kesinlikle kalmak istemiyor. Ters bir şey olursa bir sürü evrak işi var kendisine de patlayabilir olay ben kırdım durumuna düşebilir. Kargo işi neyse de abidik, gubidik sitelerden bir şey almamak lazım pahalıdır vardır bir hikmeti, ucuzsa vardır bir illeti.

bir öz eleştiri yapacak olsanız

atyaka99
Özeleştirilerden ders alıp ondan sonra yapmamak lazım amma beceremiyoruz ki. ben mesela yapmayayım dediğim bir çok şeyi veya yapmayacağım bir daha bu benim için iyi değil dediğim bir çok şeyi gene yapıyorum kendime kızmaktan öteye gidemiyorum.
0 /