confessions

boss

Standart Üye - Yazar

  1. toplam giri 183
  2. takipçi 8
  3. puan 4644
  4. kazanç 3,6916 TL

kredı çekip yeni ev almak mı mantıklı 8 10 yıllık ev mi

atyaka99
Evin fiyatı bence İstanbul gibi bir yerde semtte uygunsa iyi. Burada o fiyata daha geniş evler alınabilir. Şu anda konut kredileri oldukça düşük, paramı değerlendiricem desen getirisi olan pek bir şey kalmadı eskiden bankaya faize parayı koymak daha karlıydı. 500000 lirası olan bir adam yaklaşık 4000-5000 arrası faiz alıyordu bu paranın yarısına kirada oturailirm kalanı ile de tasarrruf yapabilirdi. Artık böyle değil bence ev almak mantıklı.

kredı çekip yeni ev almak mı mantıklı 8 10 yıllık ev mi

brotherlouie
9-10 yıllık bina inşaat sektöründe eski olarak sayılmıyor. istanbul'da 110 metre kare (eğer net ise ve çok batak mahalleleden biri olmadığını var sayıyorum) 320 bin tl ortalama bir fiyattır. ayrıca bir evin değeri yeni yapılıp yapılmaması ile ölçülmez. çevre daha önemlidir. eve değer katan çevredir. eve değil semte para verin. kredi olayı ise, enflasyonun sürekli arttığı bir ülkede çok önemli değildir. sabit geliriniz varsa hiç düşünmeden çekin krediyi. çünkü kredi her yıl enflasyona göre düşerken bu süre zarfında ödeyeceğiniz kira ise sürekli artacaktır.

vega sözlükten para kazanmak için

braveheart
aslında evet, yazılar uzunda yazsanız, kısada yazsanız belli bir oranda yansıyor. başlıklar da öyle. ama sadece bunlarla değil, sitedeki üyelerle takipleşerek, yazılanlara beğeni atıp favorileyerek, başlıklarınıza gelen cevaplardan bir puan kazanabiliyoruz. üye olduğumuz günden bu yana her günde 2 puan yükleniyor. başlık ve entry leri facebook'ta paylaştığımızda da aynı zamanda puan kazanabilliyoruz. eğer getirebilirseniz referansta getirebilirseniz, tadındn yenmez. bu kazanılan puanlar birleşince yine hatrı sayılır bir para kazanılır sanki.

vega sözlükten para kazanmak için

happy
Yeni üyelerden biriyim.Bazen uzun uzun da girdiler yapıyorum, başlıkta açıyorum ama sanki yerimde sayıyor gibiyim. :)40 tle limite ulaşmış yazarlar biraz yeni üyelere tiyo
verse fena olmaz hani. :)Günlük kaç saat giriyorlar ve nasıl bu kadar kazanclarini artırdılar merak ettim. Şimdi yorumları dört gözle bekleyip, hemen uygulamaya koyucam.Kazancimi artırmak istiyorum. Yerimde saymaktan sıkıldım. :)

24 yaşında nasıl pazarcı oldum

braveheart
olayın kahramanı bir genç kız arkadaşımız. bu olayı bakın nasıl anlatıyor;
"5 ay önce kendi işimi kurmak istediğime karar verip istifa ettim. butik açmak için tüm hazırlıklarımı tamamladıktan sonra ilk vaka açıklandı ve sonrası hepinizin bildiği gibi. elimde yüzlerce ürünle "şimdi ne olacak" dedim, çaresizliğe kapıldım. bildiğim tek şey artık başkasının yanında çalışmak istemediğimdi. emeği hor gören, sürekli mobbing uygulayan, köleleştiren sisteme dönmek istemedim. bütün çevrem ve ailem gir bir işe çalış, boşver tutmaz bu iş diyerek motivasyonumu düşürdü. ayaklarımın üzerinde durmak için çıktığım bu yoldan geri dönmeyi aklımdan bile geçirmedim. odamı stüdyo haline getirip evden, internetten satışlar yapmaya başladım ama yetmezdi. karantina biter bitmez topladım malları pazara koştum.herkesin kadın başına yapamazsın dediğini yapmaya koyuldum. sabahın altısında uyanmak,sırtında sokak sokak mal taşımak, yüzlerce ürünü toplamak çok zor olsa da gördüğünüz gibi mutluyum.pazara başladığım ilk günden bu yana cinsiyetçi baskılara maruz kaldım, kalıyorum. yanıma gelip, senin pazarda çalışman uygun değil diyen erkek yok mu yanında diye soran ve devamlı yapamazsın diyen insanlarla dolu etrafım. ben genç bir kadın olarak ayaklarımın üstünde durmayı ve kimseye muhtaç olmadan yaşamayı kendime uygun görüyorum. cinsiyetçi, eril, ayrımcı davranışlara yenilmeden önüme bakmaya devam edeceğim. kadınlar hayatın her alanında var olmaya devam edecekler. kadının emeğini, gücünü hor görenlere karşı asla pes etmeyeceğiz. hayat beni nereye savurursa savursun, birçok emekçi kadın gibi emeğimle, etimle, tırnağımla üretmeye ve asla vazgeçmemeye devam edeceğim. kadınların her işi yapabileceklerine ve eşit yaşama dair umudumu hep sürdüreceğim. ve unutmayın ki; hiçbir kadın geleceğini bir adamın vicdanına, aşkına, günün sonunda aklının karışmasına bırakmamalıdır."

aslında gerçekten böyle girişken gençler lazım. özel sektörde de olsa çalışan 8 saatten fazla çalışamaz. yasal olarak hakkınız 8 saat çalışmak. yarım saatte yemek molanız var. fazlası mesaiye sayılmakta. ama güzelim ülkemde bu durum suistimal ediliyor. esnek çalışma saati denilip mesai ücretinden kaçmak için fazla fazla çalıştırılıyor elemanlar.

bu arada, bahse konu olan genç kızımız ise bu; https://twitter.com/marlamiis/status/1271103105560649728

sakal çılgınlığı

browneyes
Artık insanlar filmlerden dizilerden yada televizyondan gördükleri insanlar benzemeye çalışıyor. Yaşam biçimlerinden tutunda ev dekarasyonuna kadar herşeyi onlar gibi yapmak istiyorlar. Ufacık çocukların ellerinde tabletler çocukların konuşmaları davranışları bile değişiyor. Teknoloji hem iyi yanları hemde kötü yanları var .

42 ilde maske takma zorunluluğu getirilmesi

msln22
Bizim oturduğumuz bölgede 42 ilde yasak gelmeden önce vardı.
Hiç kimse Doğrudur uymuyorlar. Şu anda da yine Aynen sadece yasak olan bölgelerde takıyorlar. Ya elinde bileklik gibi taşıyorlar ya da çenenin altında ya da hiç takmıyorlar cebinde taşıyorlar. O gün dışarıdan şehir içi arabasına binmiştik eve geliyorduk. iki kişi maskesiz arabaya bindi tam polis kontrolüne geldiği sırada maske taktılar. Yani kısacası ne kadar yasak gelse hiç kimse sağlığını düşünüyor sadece ceza vermemek için takıyorlar.

yakın arkadaştan soğumak

msln22
Bir arkadaştan soğumak sebebi çıkarı için arkadaş gibi görünmek. Bir de çok yalan söylemek birkaç böyle arkadaşa denk gelmişim önceleri onları çok sevmiştim abla kardeş ve Gerçekten iyi arkadaş olduklarından hiç şüphe duymuyordum. fakat çıkarları benden bitince gördüm ki sadece arkadaşları bir yalandan ve çıkardan ibarettir. Bunu fark ettiğim an onlardan uzaklaşmayı tercih ettim. Tabii ki bu da benim onlardan soğumama yeterli oldu.

çocuk sahibi olmaya hazır mısın

msln22
İnsan Kendini çocuk sahibi olmaya hazırlanmak yatağa taş koymak veya keçiyi Züccaciye göndermek bütün eşyaları kırmak o eşyaların ücretini ödemek değildir.
Çünkü böyle bir şeyi asla bir anne ve babanın sabrını ölçemez.
Bir insan kendini çocuk sahibi olmaya hazırlanırken Öncelikle o çocuğa nasıl bakmalı çocuk için nelere katmanlamalı Onun için güzel bir gelecek bırakabilirmi? iyi bir eğitim verebilirmi? o çocuğu huzur içinde büyütebilirmi? Eğer bu konu hakkında bilgisi Yoksa eğitim alabilirler. Eğitim aldıktan sonra Gerçekten, bu sorumluluğu almaya, koşulsuzca çocuğa vermeye ve kendi hayatını kısıtlamaya hazırmı değimi bu soruyu kendine sorarak başlamak gerekiyor. Ancak bu koşularda, bu sorunun cevabını insan dürüstçe kendine verebilir. Eğer bütün bunlara katlanmaya hazırsa çocuk sahibi olabilir ve iyi bir anne veya baba olabilirler.

propolis macunu

msln22
Propolis macunu, bal arıların ürettiği bir macundur ve birçok faydası vardır.
Faydaları soğuk algınlığına bağlı kulak burun boğaz ve solunum Yollarında enfeksiyonu antibiyotikten daha güçlü bir iltihap kurutucudur. Gözlerdeki yüksek kan basıncını azaltır. kılcal damarların kanı geclendirmesi ne faydalıdır antibakteriyel bir etkiye sahiptir. ve Kandaki yüksek kolesterolü düşürür.

baba deyince akla gelenler

msln22
Baba deyince akla gelen kendini güvende hissetmek Baban arkanda iken hiçbir şeyden korkmamak koca bir çınar gibi arkanda durmak. Sevgi, hasret,özlem, doya doya sarılmamak ihtiyacın olduğunda en çok babaya ihtiyaç duyduğu an sabahın bir erken saatinde telefonun çalması ile beraber babanın vefat haberini duymak Kalbine bir hançer gibi saplanan bir ok ve acısı Ölüm Gibi.😢

baba deyince akla gelenler

happy
Baba deyince akla gelenler,
Sonsuz güven
Her ne olursa olsun arkanda kapı gibi duran adam
Para 😊
Korku 😊
Saygı
Uzaktayken ozledigin tek erkek.
Seni bu hayatta karşılıksız ve menfaatsiz sevebilecek tek adam.
Kısacası adam gibi adam.

corona bitmeden g4 ea h1n1 virüsü

angell
Çin'deki domuzlarda görülen bir virüs ve nedense bu virüsün de anavatanı çin oldu. Bunlar tesadüf mü yoksa başka bir şey mi artık bilemiyorum.
10 yıl önce falan da vardı aslında ama bu domuz gribine sebep olan bir virüstü, şimdiki nasıl bilemeyiz.
Çin git gide tüm dünya'nın kâbusu olmaya başladı ve sonu da iyiye gitmiyor. Zaten önümüzdeki yıllarda da yeni hastalıklar ortaya çıkacağı gayet belli ve bunlarla yaşamak zorunda kalacağız.

akülü çocuk arabası

atyaka99
Fiyatları 1000 liradan başlayıp 1990 model şahin fiyatına kadar ulaşan bir çocuk oyuncağıdır. Çocuğunuzu bindirirsini kendi kullanır veya elinizdeki kumada ile siz kontrol ederseiniz. Evin önünde bisiklet yolundaki trafik gün geçtikçe artıyor. bunu alamayacak olanlar AVM de bulunan bu tür oyuncaklara bir nebzede olsa çocuklarını bindiriyorlar.

çocuk sahibi olmaya hazır mısın

braveheart
zaten çocuk sahibi olmaya hazır olmayan insan o çocuğunda eğitimini veremez. verecek gücü, tahammülü olmaz. bu yöntemler yerinde olabilir. evet. insan kendini bir nebze de olsa ölçebilir. en iyi ihtimalle kardeşlerinin, kuzenlerinin çocuğuna bir iki gün (onlarında kafa dinleyebilmeleri adına) bakıp, kendi durumuna bakabilir.

zaten evli bir çift, çocuk sahibi olmaya hazır değilse bocalar. çocuk doğduktan sonra da bir benimseyemez o çocuğu. kim ne derse desin. çevrede birçok örneği var bunun. emzirmeyi reddeden mi dersiniz, gece o çocuk ağladığında "ben nereden doğurdum bu çocuğu?" gibi tepkiler veren mi dersiniz... ne ararsanız. yaniii... çocuk sahibi olmak zannedildiği kadar kolay birşey değildir.

yürüyen sarımsak

braveheart
sarımsağın zaten salgıladığı bir gaz mı varmış, ne. öyle birşeydi. yani ne yaparsanız yapın, o kokuyu mümkünatı yok 24 saat içerisinde geçiremezsiniz. tabi daha ağır bir koku ise daha fazla da vücutta kalabilir. en az 24 saat yani. birde bu kişiler otobüse binerler, aman aman yani. bayıltırlar ortalığı.

mağazaların fırsat ürünleri

atyaka99
Bazı mağazalar elektronik ürünler başta olmak üzere bir çok üründe fırsat satışları yapmakta ancak mağaza başına ancak 1 taen getirmektedirler. Xiomi'nin internet genişleticisini 80 liraya satıyorlardı ki çok ihtiyacım vardı genede emin olamadım biraz düşüneyim dedim ama satılmışrş ondan sonra gezmediğim şok neredeyse hiç kalmadı ama ne yazık ki bulamadım.

durmaksızın rahatsız edenler

atyaka99
Bazı arkadaşlarınıza yakınlık gösterirsiniz. O da gördüğü ilgiyi sizi hemen her gün arayarak terapiye dönüştürmeye kalkarlar. Yok hayır diyemezsiniz zamanlı zamansız ararlar sorarlar. Rahatsız ederler. Ne yapılacağını bilemeden sinir sahibi olursunuz.