confessions

cicikus

Platin Üye - Yazar

  1. toplam giri 1261
  2. takipçi 22
  3. puan 30418
  4. kazanç 24,1797 TL

nescafe 3 ü bir aradaya şeker atmak

cicikus
Ben de eskiden bunu yapıyordum. Çünkü çok şekerli kahve seviyordum ve asla onun içerisindeki şeker bana yetmiyordu. Yani bunu normal görmek lazım. Belki gerçekten çok şekerli kahve severler olabilir. Kahvenin normal tadı acı çünkü. Herkes zaten aynı şeyi sevemezki..

enerjimizi tüketen alışkanlıklar

cicikus
Sizin enerjinizi yiyen sömüren insanları tespit edin. Böyle insanlar var gerçekten. Eğer etrafınızda böyle enerjinizi sömüren biri varsa onu hayatınızdan çıkararak başlayın işe. Bu tür kişilere karşı da dikkat edin. Sizi üzen durumları düşünmek. Düşünmeyin, yani düşünün ama abartmadan. Sonra çıkın o durumun içinden. Öyle pis bir şeyki o, karadelik gibi sizi çektikçe çeker içine. Bu tür şeyleri düşünmek insanın moralini aşağıya çeker enerjinizi yer bitirir.

bir dediğini iki etmemek

cicikus
Düz mantık düşünün. Birisi bir kere bir şey diyor hemen yapıyorsunuz. Onu ikiletmiyorsunuz yani bir dediği iki etmiyorsunuz. Mesela annelerimiz ne diyorsa onu o an yapmamız gerekiyor. Ha çok önemli işimiz mi var, onu deriz tamam der bir müddet sonra yapar.Yani bir şeyi bir insana kırk kere söyletmiyorsunuz. Bir kere söylenir laf ağızdan çıkar sonra duruma göre biraz sonra yapılır en geç. İkinciye söyletmemeniz gerekiyor. Bu anlamda kullanılır.

suçu hep başkasında aramak

cicikus
İşte böyle olmamalı aslında. Yani bir insanın suçu varsa onu kabul etmelidir. Kimse zaten mükemmel değilki, hepimiz hata yapabiliriz. Hata bizde de olabilir, az ya da çok farketmez. İnsanız yahu, bunları aşmaları gerekiyor insanların artık. Kusura bakma benim de suçum var demeliyiz, ben de şunu dememeliydim, üstüne gitmemeliydim, sesimi yükseltmemeliydim gibisinden cümleler kurmak çok zor değilki..

kitap okurken kahve içmek

cicikus
Kitap-kahve aslında güzel bir ikilidir. Ama kahveyi seven var sevmeyen var. Bunun yerine çay tercih edebilir.. Bir yandan okurken ruhun doyar gözlerin doyar hayal edersin, bir yandan kahve içerken o kokuyla mest olursun..

ortama uyum sağlayamamak

cicikus
Bulunduğunuz bir yere ayak uyduramama. Konu dışında kalmış olabilirsiniz, bazı insanlardan farklı kötü enerji almış olabilirsiniz vs gibi durumlarda ortama uyum sağlayamayabilirsiniz. Ya da diyelim şehir hayatı size göredir ama köy ortamı size göre olmadığı için oranın koşullarına ayak uyduramayabilirsiniz.

olsa da yesek

cicikus
İnsanın canı bir şeyler çekebilir. Her insanın çok sevdiği bir yiyecek tatlı falan vardır ve bazı zamanlarda bu cümleyi kullanır. Mesela künefe çok severim. Şimdi künefe olsa da yesek/yesem deriz. Onun o an hayalini kurarız.

psikoloğa gitmek

cicikus
Farklı bir sıkıntınız olduğunda ve bunu kendi başınıza çözemediğinizde yapacağınız ilk iş. Psikologlar da bir insan ve sizi dinlemeye hazırlar. Size çözüm odaklı yaklaşırlar bir takım sorular sorarak. Belki göremediğiniz gözünüzden kaçan bir şeyler olabilir, farklı bir insan size farklı bir bakış açısı gösterebilir.

yemekteyken telefonla ilgilenmek

cicikus
Aslında sofralarda bu şekilde yapılmaması gerekiyor. Kalabalık sofralarda herkes yemeğini yer kalkar. Konuşmamak gerekir hatta. Yemek saatinde yemek yenir kalkılır sonra ne yapılıyorsa yapılır. Zaten telefon ekranına da bir süre bakmasak bir şey kaçmaz. Üstelik göz sağlığınız için ara da vermiş oluyorsunuz.

bir zamanlar okullarda telefonun yasak olması

cicikus
Derste dikkat dağıtabiliyor özellikle. Sesi açık oluyor mesaj sesi dıt dıt yok arama sesi oyundan gelen sesler falan, çocuğun normal şartlarda öncelikle dersi dinlemesi gerekiyor. Bunu yapmadıkları için ve dersteki birçok kişinin konsantrasyonunu bozacakları için yasaklamaları gayet normal. Bizde en son üniversitede -bizim bölümde- bazı hocalar yasaklıyordu ama bazısı da sessiz kalmak şartıyla masalarınızda durabilir diyordu. Ama yasak olması daha mantıklı.
0 /