confessions

findikkurdu

Platin Üye - Moderatör

  1. toplam giri 1516
  2. takipçi 45
  3. puan 42341
  4. kazanç 33,6574 TL

okuldan fotokopi kağıdı istemeleri

findikkurdu
eğer bir ilkokula ya da liseye kayıt oluyorsanız bu malzemeleri alın diyorlar. fotokopi kağıdı da bunlardan biri. ve facebookta yine böyle kayıt dönemi zamanında bir yorum okudum, bu kayıt sırasında gelen fotokopi kağıtları yok mu, müdürler okulun bulunduğu ilçe dışına gidip bu fotokopi kağıtlarını satıyorlarmış. birde kayıt döneminde.herhangi bir kırtasiyeye girip satıyorlarmış. diyelim bir top fotokopi kağıdı şimdi 14 ti ise bunu 10 lira gibi bir fiyata satıyorlarmış. kırtasiyelerinde canına minet, kayıt dönemi olduğu için alınır diye alıyorlardır.

kışın istanbulda yapılabilecek güzel aktiviteler

findikkurdu
sinemaya ve tiyatroya gitmek derim, kışın en çok yapılacak aktivitelerden biridir kendileri. ama zaten hava soğuk olduğu için birşeyler yapmak isteyenlerin aklına ilk bu geliyor.

Ben olsam yakın arkadaşlarımı eve toplar, kestane partisi yaparım valla. Bir yandan da oyunları ortaya çıkarırım. Bol oyun ve yiyecekle güzel vakit geçirilebilir. Onun dışında kar yağdıysa karla ilgili bir şey yapılabilir. Kartopu savaşı gibi…

nesiller boyu aynı mesleği icra eden aileler

findikkurdu
nesiller boyu derken sanırım buna birçok marka örnek gösterebilirim. Ama öyle yok bakkal, yok ayakkabı çok fazla nesilden nesile sarkan bir şey değil. Mesela koç, sabancı, koska gibi markalar nesilden nesile gelmiş, nesilden nesile de geçecek olan markalar.

bakırcılarda bunlara örnek gösterilebilir. aslında günümüzde tükenecek olan mesleklerden. şuan direniyor diyelim. :)

yılbaşının noel zannedilmesi

findikkurdu
noel'in başlangıç tarihi farklı olup belli bir süreyi ifade eder. bu sürede yeni yıl yaklaştığı için o günde bir eğlence olması açısından birşeyler yapılmış. ve bunu bir olay zannediyorlar ne yazık ki. evde veya bir kafede arkadaşlarla eğlenmeyi noel zannetmeyin. hristiyanlar noeli kutlar. o da 25 aralık hz. isa'nın doğumu olarak kutlarlar.
0 /